הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

הסימולטורים בירפאו”ת השונות

היום הגיע אלי מועמד לשלב ירפ"א א'2.

ע', בן 17 וחמישה חודשים, מועמד למסלול צוות אוויר. הגיע מצפון הארץ. נסע לבד באוטובוס עד שהגיע בשעה 9. יצא ב 5 וחצי מהבית. נער חרוץ, מלא מוטיביציה. אפילו עודף של מוטיבציה.

אלי הגיע בפעם הראשונה להכנה לשלב הקודם: ירפ"א א'1. כשהגיע, עבר כרגיל, תחקור, תשאול ואיסוף נתונים מעמיק. שוחחתי לפני כן עם אמו בטלפון שיחה ארוכה מאוד היות והתקשתה להגיע למרכז. רק לאחר שנבנה הפרופיל האישיותי שלו, יצאנו לדרך.

את השלב הקודם עבר בהצלחה. לא הופתעתי. נער מוכשר, חכם, איכותי, מפנים מהר, מקיש את הלמידה מהר מאוד ויודע לקחת אותה לטריטוריות אחרות וליישם את הלמידה הלכה למעשה.

בתחילת שבוע שעבר הודיע לי שהוא מבקש לקבוע הכנה בהקדם, ידעתי שהזמן דוחק. ירפ"א נוטים להזדרז בין שני השלבים הללו.

בתחילת המפגש הסברתי לו קצת על השלב הצפוי: הנה כמה מהדברים שציינתי:

יום מבחנים שמרכזו היכולות שלך, (איך לא), ושזכה לכינוי ירפ"א א'2 עוסק כולו בהטסה. אך כאן, לא רק רמת הטיסה נבחנת, אלא, נקודות עניין רבות אחרות: דיוק, התנהלות תחת לחץ, התנהלות בתנאי חוסר ודאות, מתח, זיכרון ועוד.

סימולטורים להדמיית טיסה משמשים את מערך המיון של חיל האוויר כדי לבחון את המועמדים לצוות אויר ולקבוע האם יש להם את הכישורים הנדרשים להשתלב במערך ההכשרה היקר, ארוך והמייגע בדרך אל הכנפיים. הסימולטרים שבימי המבחנים, ירפ"א א'1 וירפ"א א'2 מבקשים למיין את הטובים ביותר שימשיכו הלאה בתהליכי המיון. היות ומהותו של איש צוות אויר להטיס כלי נשק יקר כל כך מוטב שייבחנו לפני שיתחילו את המסלול בטיסה או במבחנים המדמים טיסה.

אלו שעברו את יום המבחנים הארוך הראשון – ירפ"א א'1 יודעים לספר שגם שם ישנו סימולטור טיסה פשוט להבנה. המבחן כולל הוראות ברורות עם זמן רב לתרגול והבנה. השאיפה היא לראות את מידת השיפור של המועמד פעם אחר פעם. זהו אינו סימולטור המושתת על  גרפיקה ברמה גבוהה וגם לא בינונית. למעשה,  אין פה גרפיקה כמעט בכלל, המטרה בסופו של דבר היא ללמד אותכם לשלוט במטוס בעזרת סטיק (ידית של ניווט המטוס, קדימה/אחורה/ימינה/שמאלה) ומצערת (ידית שנעה קדימה אחורה, שולטת על המהירות של המטוס. חלק מהמשימות שלכם לירות ולפגוע במטוס המטרה שמולכם, כאשר יש תנאים מסויימים כדי לבצע זאת.

יום המבחנים הזה מתחלק לשני מבחני הטסת סימולטור:

סימולטור ניווט - סימולטור מורכב ומתיש, שדורש מכם לנווט את המטוס לפי מפה (בכל פעם מפה שונה), הגרפיקה הפעם הרבה יותר נוחה ונעימה לצפייה מיום המבחנים הקודם אך גם בעלת יותר פרטים שיש להתייחס אליהם. הרבה יותר מקשים, הרבה צפצופים ואזהרות, התנהלות בקשר, ומילוי משימות כמו הפצצה וקרבות, להימנע מפגיעות האויב, שמירה על גובה שהוגדר מראש בתוואי שטח הררי תלת מימדי תוך שמירה על מהירות טיסה שנקבעה.

סימולטור מבצעי -  המטרה: זיהוי מטרות ויירוטן, תוך התנהלות במגבלות טיסה כמו איזורים שבהם אסור לטוס, לוח זמנים הדוק, וכיו"ב.

ההכנה היתה מעולה. כרגיל.

אני מעריך שהוא יעבור בהצלחה.

הוא כבר יודע : מה שחשוב יותר מהכל זה להבין שלא בוחנים אותו על רמת טיסה.

יחפשו תכונות. כישורים. יכולות.

לכן צריך הכנה. להבין מה מחפשים ולהתאמן כיצד להביא לידי ביטוי אותם.

חשוב להבין זאת.

בהצלחה ע'.

זכור:
הנתונים מצביעים על כך, שהכנה במתגייס, תשפר משמעותית את הסיכויים שלך לעבור את מבחני המיון ולהתקבל לתפקיד שאתה שואף אליו.

אני רן אדוני טמיר, מאמן במתגייס. מזמין אותך ליצור איתי קשר עכשיו.
בהצלחה.

רוצה לדעת פרטים נוספים?

התקשר עכשיו או השאר את פרטיך ואצור עמך קשר
צור קשר מתגייס

מאמרים נוספים:

האם אתה חושש ממבחני מיון

סובל ממתח לפני הזימון?

רוב המועמדים ליחידות המובחרות נוטים לחשוש או להתרגש מהמבחנים הצפויים. התחושות של מתח וחרדה לא נעימות. אבל, אם אתה סובל ממתח לפני הזימון בטח תשמח לדעת שמתח מתון הופך לעתים
קרא עוד »

התקשר עכשיו וקבל פרטים נוספים ללא התחייבות:

מתגייס - בוא להכנה, תבין!

תרשו לי לעזור לכם 😊

כתוב את הכותרת כאן

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

דילוג לתוכן