הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

ירפ”א א’2 – צוות אוויר

שלב ירפא א'2.

שלב ירפ"א א'2 הנו יום מיונים משוכלל שהפך להיות אולי החשוב ביותר בתהליך המיון לקורס הטיס בהיותו מכיל מבחנים שעוסקים בפרופיל האישיותי של המועמד יותר מכל השלבים האחרים ולו רק בגלל שלמבחנים ביום זה יש משקל רב יותר משאר המבחנים בניבוי להצלחת המועמד בקורס הטיס. (אפילו יותר מהגיבוש המפורסם). לידיעתכם, יום מיונים זה הוא היום שבו מרבית המועמדים נושרים מתהליך המיון. 

יום ארוך, שמתחיל ב 08:30 בבוקר ובמידה ולא נושרים בדרך, מסתיים בסביבות 15:30. יום זה מחולק לשני שלבים: שלב הסימולטור ולאחר מכן, שלב מבחני השלכה ומבחנים פסיכולוגיים אחרים.

שלב הסימולטור הנו מערך משוכלל של מבחנים הטמונים בתוך משחק מחשב שנראה ומתפקד כמו סימולטור טיסה. אך למעשה לא בוחנים איך אתם מטיסים מטוס. הרי סביר להניח שמעולם לא הטסתם. למעשה זהו משחק שמאחורי הקלעים מצביע על התכונות שלכם. באמצעות משחק משוכלל, פיתחו בירפ"א מערך של משימות ומצבים שמתוכם אפשר לגזור כיצד אתם מתמודדים בהם. תכונות כמו בטחון עצמי, קבלת החלטות, התנהלות במצבי קצה, התנהלות במצב של חוסר וודאות, אמינות, מנהיגות, זיכרון, חשיבה מחוץ לקופסא, אלתור ועוד המון תכונות אחרות שמתורגמות מבחירותיכם והתנהגותכם במשחק. כ 30 משימות שדרגת הקושי הולכת ועולה. לכם, זאת לא הפעם הראשונה מול סימולטור. הרי התנסיתם בסימולטור בצו הקודם, בירפא א'1. אלא שהפעם, הסימולטור הופך מרגע לרגע קשה יותר ויותר ולא פלא שכל מי שעובר אותו יוצא בתחושה לא נוחה לכל הפחות.

שלב הסימולטור כיום, משוכלל מאוד ויתכן בהחלט שכבר במהלכו תתבקשו להתייצב מול החייל/ת האחראי/ת שיגידו לכם בצער שלא תמשיכו במיונים, זאת אומרת, שלא הייתם מספיק טובים. אחרת, אם לא קוראים לכם, סביר להניח שתמשיכו עד תום השלב הזה. שגם בסופו יגידו לכם אם עברתם או לא. ההכנה במתגייס משוכללת ועוסקת לא רק בהטסה מול סימולטור משוכלל אלא, אימון מעולה שמטרתו להדגיש את התכונות שלכם בזמן הטיסה ופיתוח מיומנויות נדרשות להצלחה ברף הגבוה מאוד שנדרש מכם.
במידה ואתם ממשיכים לשלב הבא, אתם עומדים לעבור סדרה של מבחנים פסיכולוגיים משוכללים שבוודאי שמעתם עליהם כגון מבחן 300. 

סדרה של מבחנים שעשויים להיות מוזרים לכם. מבחן 300 המפורסם שמכיל מאות היגדים ובעבור כל היגד עליכם למקם את עצמכם ביחס אליו: מאוד אני או ממש לא אני.
לדוגמא:
"אני רוקד במסיבות"
עליכם לדרג בסקאלה של 1-7 היכן אתם חושבים שאתם ש 1- ממש לא אני ו 7 - ממש אני. ( 5 למשל זה - לעיתים).

300 שאלות שכאלה. עכשיו אתם מבינים אולי מדוע אי אפשר ( וממש לא כדאי) לרמות. לכן, רק דבר אחד יכול לעזור לכם לצלוח את המבחן הזה. לחשוב כמו טייס.

מבחן נוסף הוא מבחן השלמת משפטים: נותנים לכם התחלה של משפט ואתם צריכים לסיים אותו:

"בכיתי כאשר..."

נראה אתכם מנסים לנחש מה לענות ומה זה אומר עליכם. מה.. טייס אוהב לרקוד? לא אוהב לרקוד? לפעמים? זה רע/ טוב לאהוב לרקוד? איך מזה הם גוזרים עלי נתונים?

במבחן השלמת המשפטים: מה... זה בסדר לבכות? טייס בוכה? זה לא חנוני? ילדותי? האם לא כדאי להתנהל כמו מבוגר ולחפש אחר תשובה שתעיד שאני מאופק? הרי אני לא באמת בוכה רוב הזמן... והכי חשוב, אני לא רוצה לרמות. וגם אין לי זמן לחשוב כי זה מבחן בלחץ של זמן שאם אתה לא עונה מיד, עוברים לשאלה הבאה וזה שלא ענית גם מעיד משהו עליך...
זאת בדיוק ההכנה של מתגייס: לבנות מיומנויות ודפוסי חשיבה כמו של איש צוות אוויר. רק מי שחושב כמו איש צוות אוויר, יצליח במבחן שכזה. מבלי לרמות. ממילא יעלו עליכם אם תרמו. ולכן ההכנה של מתגייס היא מדהימה ושונה מההכנות שקיימות. כי את המיומנויות הללו אי אפשר ללמוד באינטרנט במבחנים מקוונים. ובוודאי לא בשיטה של הסרט הנע. אתם חייבים הכנה של 1:1 . הרי הם מחפשים אחר הפרופיל האישיותי שלכם, היכולות שלכם, דרכי החשיבה שלכם. שרק אם הם מתאימים למה שהצבא הגדיר כפרופיל של איש צוות אוויר, תוכלו להמשיך הלאה בתהליך. והם מאוד טובים במיונים.

מבחני המיון היום מאד משוכללים ואיכותיים. ומצליחים לזהות טוב יותר מתמיד למי יש פרופיל אישיותי של איש צוות אוויר. יש להם יותר מ 70 שנות ניסיון במיון אחר מועמדים ואלפים רבים של טייסים שניתן לגזור מהם מהו הפרופיל של טייס.
רק הכנה איכותית, אישית, ממוקדת ומקצועית תאפשר לכם לגבש מיומנויות אלו.

 

שמי רן אדוני טמיר, אני מאמן במתגייס.

אתם מוזמנים ליצור קשר איתי ולהתעניין בלי מחויבות מצדכם.

077-5540217

בהצלחה.

ירפא א2

רוצה לדעת פרטים נוספים?

התקשר עכשיו או השאר את פרטיך ואצור עמך קשר
צור קשר מתגייס

מאמרים נוספים:

שאלון 300

אחד המבחנים עלומים ובלתי ניתנים כמעט לפרשנות מחד ומאידך, שגורים בפי המועמדים ליחידות המובחרות הנו שאלון 300. בעת המיון ליחידות המובחרות נדרשים המועמדים לעבור סדרת מבחנים שמצביעים על הפרופיל האישיותי
קרא עוד »

התקשר עכשיו וקבל פרטים נוספים ללא התחייבות:

מתגייס - בוא להכנה, תבין!

תרשו לי לעזור לכם 😊

כתוב את הכותרת כאן

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

דילוג לתוכן