הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

מועמד שנפל במיונים: אוכל לערער?

מועמד לצוות אוויר שנמצא לא מתאים בשלב ירפא א' שלב 1 פרסם פוסט באתר FXP ובו שאל:

לא עברתי ירפא א. אני יכול לבקש מיון חוזר עם איזו טענה מחורטטת או שאבוד?

הנה מה שעניתי לו. חשבתי שיש מקום להעתיק את תשובתי גם לכאן:

אני מניח שאתה יודע שמערך המיון של צוות אוויר מאוד איכותי ומשוכלל.

אתייחס לשאלתך בכמה מישורים:

ראשית, הבנאלי: ברור שלא כדאי לתחמן או לרמות. הפרופיל האישיותי של איש צוות אוויר מוגדר היטב. שלל תכונות וכישורים שמאפשרים לאיש צוות האוויר להתמודד בהצלחה עם כל כך הרבה אתגרים. מעל הכל ישנה תכונה אחת. תכונה קדושה. תכונה שאני קורא לה בהכנות שלי תכונת על. א מ י נ ו ת . אין פשרות בתכונה הזו. לאורך כל תהליך המיון המועמד נבחן בהרבה דברים אולם והפרופיל האישיותי שלו נמצא על שולחן הניתוחים על מנת להבין מי הוא. אבל בכל שלב. בכל סיטואציה, אין הנחות למועמד שמציג קו לא אמין. כמובן שהדבר כך גם במהלך הקורס. חניך בקורס שמועד בגלל חוסר אמינות מודח לאלתר.
לכן, מנקודת מבט אתית. התשובה היא לא לחרטט ולא לשקר.
מחפשים אמינות. ברמת המיקרו והמקרו.

שנית, המערכת הממיינת משוכללת מאוד. יש לה למעלה מ 70 שנות מיון, אלפי טייסים, עשרות אלפי מועמדים. הם יודעים מה הם מחפשים וגם יודעים כיצד. ואפילו לא נחים לרגע ומשתכללים כל הזמן. הראיה: הגיבוש הנוכחי שהתחיל היום, הוא בפורמט שונה מהגיבוש הקודם (לפני הקורונה) ושונה עד מאד מהקודמים לו. כל הזמן משתכללים. לא בטוח שניתן לחרטט אותם. הם ראו ושמעו הכל. המקצוענים שיושבים בירפ"א חלקם שנים רבות במקצוע. כל יום רואים עשרות מועמדים. כל יום!. תאמין לי... ראו הכל.

יחד עם זאת, יש משהו במסר שלך שמוביל אותי לשתף אותך בנקודת אור אופטימית:
מערכת המיון אמנם מאד משוכללת, אבל אחד הדברים שמאפיינים אותה בשנים האחרונות היא הרעיון שקשה מאוד למצוא מועמד מושלם. קשה עד מאד ולמעשה בלתי אפשרי להיות מושלם.
איש צוות אוויר של היום נדרש להיות מעולה בכל כך הרבה פרמטרים מלבד באוויראות (הכישורים להחזיק סטיק) ששמעתי במו אוזניי בכיר מאד בחיל האוויר שאמר שאלו המסיימים היום את הקורס עדיין לא מספיק טובים. כי הרף הפך להיות כל כך גבוה, הביצועים שנדרשים עצומים, היכולות שנדרשים ממועמדים כל כך גבוהות שלמעשה אלו שעומדים בקו הסיום עדיין לא עומדים בכל הדרישות. ולמה אני מספר על כך? כי המערכת לא ממהרת לוותר על מועמד. המערכת גם מכירה ברעיון שיכול להיות שישנו אחוז טעות במערך המיון, שישנם טעויות אנוש של הבודקים והממיינים וגם של המועמדים. ולכן, המערכת מאפשרת למתי מעט, לבודדים לחזור על המיון ולהבחן בשנית.
לשם כך כדאי לדעת כיצד להסביר את ההחמצה שלך.

מנסיוני, המערכת מאפשרת לאלו שנמצאו לא מתאימים במצבים מסוימים לנסות ולהבחן שנית.

אני ממליץ לך בכל פה שלא לחפש לרמות או לדפוק את המערכת. אני סקרן לדעת מה היו הדברים שהובילו להחלטה שלא לקבל.
אשמח לענות לך בפרטי אם תרצה על שאלות נוספות.

בהצלחה

רוצה לדעת פרטים נוספים?

התקשר עכשיו או השאר את פרטיך ואצור עמך קשר
צור קשר מתגייס

מאמרים נוספים:

התכונות שלך

התכונות לתפקיד

אם מישהו היה מבקש ממך לתאר את אישיותו של חבר קרוב , איזה דברים למשל היית אומר עליו? תשובות שאתה עשוי לענות תהינה למעשה מונחים תיאוריים, כמו "מוחצן", "טוב לב",
קרא עוד »
קואורדינציה במבחני המיון

קואורדינציה במבחני המיון

מועמד לקורס הטיס? או לתפקיד יוקרתי אחר שדורש הפעלה משוכללת של הידיים? אתה עומד לעבור מבחנים של קואורדינציה! אם אותרת על ידי מאבחנת בצו ראשון למסלול מיון צוות אוויר, אתה
קרא עוד »
האם אתה חושש ממבחני מיון

סובל ממתח לפני הזימון?

רוב המועמדים ליחידות המובחרות נוטים לחשוש או להתרגש מהמבחנים הצפויים. התחושות של מתח וחרדה לא נעימות. אבל, אם אתה סובל ממתח לפני הזימון בטח תשמח לדעת שמתח מתון הופך לעתים
קרא עוד »

התקשר עכשיו וקבל פרטים נוספים ללא התחייבות:

מתגייס - בוא להכנה, תבין!

תרשו לי לעזור לכם 😊

כתוב את הכותרת כאן

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

דילוג לתוכן