הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

ערעור על פסילה ממסלול בצבא

שוקלים להגיש ערעור על פסילה ממסלול בצבא או מיחידה מיוחדת? כדאי שתדעו ראשית האם יש לערעור שלכם בכלל סיכוי להצליח. בנוסף לנתונים רבים אחרים, חשובה גם המוטיבציה האישית שלכם לנסות ולהתקבל שוב ליחידה הרצויה. אך מעבר לכך, אם נגרם לכם עוול, או שאתם מרגישים שמערך המיונים של צהל שגה, המאמר הזה בשבילכם.

מבחני המיון ליחידות המיוחדות

כל היחידות המיוחדות בצבא מבצעות מבחני מיון. מטרת המבחנים לזהות האם יש בכם את הפרופיל האישיותי המתאים למה שהם זקוקים לו. טייס לדוגמא, אינו דומה בתכונות שלו ללוחם קומנדו וחובל לא מתאים לחבצלון או שלדגיסט. ישנם כל כך הרבה פרמטרים ומטרתם של מבחני המיון הוא לאתר את התאמתכם לתפקיד. בסופו של דבר, באמצעות כלי מיון משוכללים קובעים את עתידכם. בין מבחני המיון הנפוצים ביחידות המיוחדות תמצאו מבחני אישיות כמו מבחן 300 ומבחן השלמת משפטים. מבחנים אחרים מוכרים הם ריאיון מול פסיכולוג או ממיין מטעם היחידה ואפילו גיבוש.

כמה מילים על שלב הגיבוש בצה”ל

גיבוש הוא שלב מיון ליחידות מובחרות בצה”ל, המגיע לאחר שלבי מיון ראשוניים. הגיבוש אורך כמה ימים, ומוכר לרבים בעיקר בזכות המשימות הפיזיות הרבות הקיימות בו. אולם, יש להדגיש כבר עכשיו: מטרת הגיבוש ליחידות המובחרות איננה רק לבחון את הכושר הגופני! אם הגעתם למאמר הזה, סביר להניח שכבר עברתם גיבוש או מבחני מיון משוכללים. קצת מצער לומר אך יתכן ופספסתם את הרכבת. ובכל זאת, מערכת המיון הצהלית נותנת הזדמנות שניה לאלו שמרגישים שנגרם להם עוול. לעיתים, ההחלטה שנתקבלה לא משקפת באמת את האמת. בהחלט יתכן שההחלטה שנמצאתם לא מתאימים איה במקומה.

מהן הסיבות שיכולות להביא לפסילה ממבחן מיון או מגיבוש?

לכל גיבוש ומבחן מיון מטרות פרטניות שונות. בקצרה, התכונות הנדרשות מטייס שונות מאלה הנדרשות מצוללן. במהלך מבחני המיון, מודדים אתכם בתכונות רבות. פרמטרים כמו עמידה בלחצים, עמידה ביעדים, התמודדות בדינמיקות קבוצתיות שונות ועוד. אתם נמדדים ביכולת להתמודד עם משימות הנוגעות לתפקידים ספציפיים ביחידה. מה שעומד על הפרק במרבית המקרים זה הפרופיל האישיותי שלכם.

במילים אחרות, במידה שלא הצלחתם במבחני המיון או בגיבוש, ייתכן מאוד שהסיבה היא ציון נמוך באחד או יותר מאחד במבחנים הרלוונטיים לגיבוש שבו הייתם. אגב, כשאנחנו אומרים “מבחנים” הכוונה היא לא רק למבחנים רשמיים, אלא גם למשימות שונות בהן צפו בכם והעניקו לכם ציון מהצד.

מה צריך לעשות בטרם הגשת ערעור על פסילה ממסלול בצבא או מתהליך מיון?

תהליך ערעור זה עסק רציני. כמעט כל מועמד שעבר תהליך מיון ליחידה שאליה שאף להתקבל ונפסל, חשב על האפשרות לערער. אחוז המבקשים לערער על החלטה שנתקבלה גבוה מאוד. אך אלו המצליחים לשכנע את המערכת בצדקתם מעטים מאוד. כדי להצליח בערעור יתכן ותרצו להיעזר במי שהצליח לסייע לרבים אחרים להשתלב מחדש בתהליך המיון. תרצו לדעת מהם הפרמטרים שעל בסיסם נערכו השיקולים לדחות אתכם. תרצו שלערעור תהיה הצדקה אמיתית ולא רק תחושות בטן. (אגב, במרבית המקרים, תחושת הבטן שלכם מוצדקת). ולהתייעץ אם בכלל יש סיכוי לערעור.

אחת מהמטרות של הגיבוש ומבחני המיון, היא שתיפגשו עם סיטואציות קיצון. אך ייתכן שרבות מן הסיטואציות הקשות שנפגשתם איתן הן בעצם חלק אינטגראלי מהתפקיד. מקור הקושי הוא למעשה חוסר ידע כיצד להתמודד עם המצבים הללו. אין הדבר אומר שאינכם מסוגלים, רק שלו הייתם יודעים מה באמת מצפים מכם, סביר להניח שהייתם מביאים זאת לידי ביטוי בגיבוש.

שוקלים להגיש ערעור על פסילה ממסלול בצבא? פנו למתגייס!

קודם כל בדקו את מידת ההתאמה לתפקיד, והמוטיבציה האישית שלכם לחזור למיונים ביחידה הרצויה. במידה ונמצא עילה מוצדקת לערעור מטעם חברת מתגייס, נשמח לסייע לכם בתהליך עד להצלחה!

חשוב לציין שאנחנו במתגייס לא מסייעים באופן שרירותי לכל המועמדים הפונים  בגין ערעור. במתגייס בוחנים כל בקשה תמיד באופן פרטני. ערעור על גיבוש היא החלטה שיש להתייחס אליה בכובד ראש ואחריות. אם ישנה עילה בנוגע לערעור (מה שבהחלט לא קורה בכל מקרה של פנייה אלינו בנושא), נשמח לסייע עם ליווי וסיוע אישי בתהליך המורכב.

יש לקחת בחשבון כי תהליך הערעור דורש את מעורבותם של ההורים. אך מעל הכל שיתוף פעולה ומוטיבציה גבוהה מצד המועמד, ולעיתים גם גורמים נוספים בדרך.

 

חושב על ערעור

רוצה לדעת פרטים נוספים?

התקשר עכשיו או השאר את פרטיך ואצור עמך קשר
צור קשר מתגייס

מאמרים נוספים:

קואורדינציה במבחני המיון

קואורדינציה במבחני המיון

מועמד לקורס הטיס? או לתפקיד יוקרתי אחר שדורש הפעלה משוכללת של הידיים? אתה עומד לעבור מבחנים של קואורדינציה! אם אותרת על ידי מאבחנת בצו ראשון למסלול מיון צוות אוויר, אתה
קרא עוד »
התכונות שלך

התכונות לתפקיד

אם מישהו היה מבקש ממך לתאר את אישיותו של חבר קרוב , איזה דברים למשל היית אומר עליו? תשובות שאתה עשוי לענות תהינה למעשה מונחים תיאוריים, כמו "מוחצן", "טוב לב",
קרא עוד »

התקשר עכשיו וקבל פרטים נוספים ללא התחייבות:

מתגייס - בוא להכנה, תבין!

תרשו לי לעזור לכם 😊

כתוב את הכותרת כאן

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

דילוג לתוכן