הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

רוצים להתקבל לקורס הטיס? שחקו בסמארטפון

“לא עברתי” התאכזב מועמד לקורס הטיס. “נפלתי על קואורדינציה”.

כמוהו מתמיינים מאות מועמדים במהלך השנה לתפקיד היוקרתי ביותר בצבא. הצבא לא מתפשר. הוא מחפש את הטובים ביותר. ועכשיו גם במיומנות מוטורית. 

אתם נדרשים להיות הטובים ביותר

במבחני המיון ליחידות המיוחדות ובמיוחד לקורס הטיס מתבקשים המועמדים להוכיח מיומנות קואורדינציה מרשימה. היום, כשיותר ויותר אמצעי לחימה וכלים טכנולוגיים בצבא מבוססים על דיוק ועדינות, הצורך לשפר את הכישורים הללו אצל המועמדים, הופך להיות ממשי.

הנה לפניכם 10 אפליקציות ששואפות לשפר את התפקוד הקוגניטיבי שלכם. האפליצקיות הבאות יכולות לחזק את הזיכרון ולהגביר כישורי פתרון בעיות ומהירות עיבוד המידע. פעילות המוח שלכם חשובה לא פחות מפעילות גופנית ואפליקציות אלו יכולות לעזור לכם להישאר בכושר מנטלי.

 

איך להתאמן לקורס? הורידו אפליקציות:

קיימות מאות אפליקציות להורדה שעוסקות באימון המוח. מספיק שתקלידו את המילה “מוח”, בשביל לקבל רשימה ארוכה של אפילקציות שחלק גדול מהן בחינם. לחלק מהאפליקציות הללו תידרשו לאימון מינמלי יומי- כמה דקות ואתם מסודרים. אז אם יש לכם רצון להצליח במבחני המיון, דעו לכם ששם בוחנים אתכם על היכולות המוטוריות שלכם במגוון אופנים.

המוח- הכל במוח…

רן אדוני, מאמן בחברת מתגייס, אשר מכינה את המועמדים למבחני המיון ביחידות המיוחדות, מציין, שעל פי מחקרים שנעשו לאחרונה, לאפליקציות מסוימות יש פוטנציאל לסייע באופן ממשי להתפתחות המוח. מחקרים אף מראים שאנשים העוסקים במשחקי חשיבה שכאלה, נוטים פחות לפתח פלאק במוח, הקשור למחלת אלצהיימר. מנסיונו, מועמדים שתרגלו את מיומנות עין יד, הציגו יכולות טובות יותר בצורה משמעותית. כאשר אדם נדרש לפעול במהירות הבזק, התפקוד שלו יהיה טוב יותר אם תהיה לו מיומנות לבחור מתוך מצבים מורכבים את הפתרון האופטימלי”. בקיצור, מבלים שעות במשחקי מחשב? הדבר יכול  בהחלט לשנות את חייכם לטובה. מועמדים – תראו את הפסקה האחרונה להורים.

“כשאתם עושים דברים חדשים, אתם מייצרים מסלולים עצביים חדשים,” אומר רן אדוני. “ככל שאתם עושים משהו, תוואי הפעולה במוח מתחזק ומתגבש, ולכן תוכלו להשתמש במשאבי המוח שלכם בצורה יעילה יותר.”

 

הנה אם כך, עשרת האפליקציות המומלצות למועמדים לקורס הטיס:

Lumosity

אפליקציה פופולרית זו טוענת לשיפור התכונות הבאות: זיכרון, קשב, פתרון בעיות, מהירות עיבוד או גמישות של חשיבה. המשחקים מוקצבים בזמן והשחקן צריך לשפר את התוצאות בכל פעם. על פי המפתחים, משחק של פעם אחת ביום יכול לשפר את הכישורים הקוגנטיביים. המשתמש יכול לעקוב אחר התקדמותו ולהשוות ביצועים מול אחרים.

brain wars

יתרונה הגדול של האפליצקיה הוא בכך שהשחקן משחק קרבות אמת של חשיבה מול שחקנים אחרים בעולם בזמן אמת. שחקנים בכל הגילים יכולים לשפר את המיומנות הקוגנטיבית שלהם באמצעות משחקי מחשבה פשוטים ולהתחרות אחד עם השני. משחקי המחשבה אינה דורשים ידע מיוחד כך שכולם יכולים לשפר את תפקוד המוח שלהם דרך אימון והסתגלות.

אימון המוח פשוט ואינטואיטיבי. משחקי המחשבה עוסקים בזריזות, זיכרון ויזואלי, חשיבה כמותית, ראיה מרחבית ופתרון בעיות. 

ELEVATE

סוג של כלי אימון קוגניטיבי שנועד לבנות תקשורת וכישורים אנליטיים. המשתמשים מקבלים תכנית אימונים מותאמת אישית שחלקה מבוססת על ביצועים בזמן.

לטענת המפתחים, האימונים ישפרו במידה ניכרת את היכולות הבאות:  לכתוב ולדבר בצורה רהוטה לשמור על פוקוס בזמן קריאה והאזנה, להתמודד עם מספר גירויים בו זמנית וחלוקת קשב. כישורים קריטיים שהוכחו לטענתם הנם שיפור הפרודוקטיביות, כושר הריכוז, ואפילו ביטחון עצמי

PEAK brain

יותר מ 360 משחקים ייחודיים וחידות שמטרתם לשפר אצל המשתמשים את הזריזות הקוגנטיבית דרך משימות שונות. הפעלות לקבל יותר ככל שתשתפר ויהיה תמיד לאתגר אותך ולספק אימון מוח מוצק. עקוב אחר התקדמות הכלים ואת ביצועים שלך והתכנית מציעה המלצות להכשרת התוצאות הטובות ביותר.

 
לא הכל מבחנים יבשים

אז יש יישומים שאינם מתמקדים ישירות בתרגול אניליטי, אבל שואפים בכל זאת להגדיל את התפקוד הקוגניטיבי. אנחנו יודעים שאפליקציות כמו Lumosity יכולות לשפר את הזיכרון, כישורי פתרון בעיות ומהירות עיבוד, במיוחד אצל צעירים”, טוען רן אדוני, “יש גם מחקרים שמראים שאנשים, העוסקים במשחקי וידאו, נוטים פחות לפתח פלאק במוח הקשור למחלת אלצהיימר.  הפעלת המוח חשובה כמו פעילות גופנית ויישומים אלה יכולים לעזור לט להישאר בכושר מנטלי.

ריכזתי עבורכם גם כמה משחקים מהנים שמפתחים את הזריזות וקשר עין יד. איש צוות אויר, כידוע, נדרש למיומנות זו ולרגישות רבה בהפעלת כפתורים רבים במרחב, שליטה מעולה בסטיק של המטוס ובמנועים. 

 

MMM Fingers

אפליקציה פופולרית זו טוענת לשיפור התכונות הבאות: זיכרון, קשב, פתרון בעיות, מהירות עיבוד או גמישות של חשיבה. המשחקים מוקצבים בזמן והשחקן צריך לשפר את התוצאות בכל פעם. על פי המפתחים, משחק של פעם אחת ביום יכול לשפר את הכישורים הקוגנטיביים. המשתמש יכול לעקוב אחר התקדמותו ולהשוות ביצועים מול אחרים.

UNBLOCK

משחק פאזל פשוט וממכר. המטרה היא להוציא בלוק אדום מחוץ ללוח על ידי הזזה בלוקים האחרים מהדרך באמצעות מהלכים מינימאליים. יש 14,500 חידות, הסכום הגבוה ביותר של חידות שתמצאו בכל משחק, בהיקף של מאות שעות כדי לשמור אותך מאותגר. ישנם בתי ספר שמשתמשים באפילקציה זו כדי לשפר את תפקוד המוח. במבחני המיון ביחידת רפואה אווירית, מתמודדים המועמדים מול משימות העוסקות בראיה מרחבית ובחשיבה כמותית. משחק זה מסייע להבניית כישורים להתמודד מול משימות הבוחנות את הנושאים הללו.

SUDOKO

איך אפשר שלא להזכיר את המשחק האנליטי שגרף לפני שנים ספורות מליוני מעריצים בעולם? יש לא מעט אפליקציות שקיימות בחנויות האפליקציות וכמעט כולן טובות אם בוחנים את התוצאה של אימון המוח. אנחנו בחרנו להמליץ על Sudoku Free  של genina.com  ולו רק בגלל הפשטות והנוחות שבה. בוודאי תמצאו אפליקציות גרפיות יותר. אנחנו מחפשים לאמן את המוח. חשיבה אבסטרקטית. חשיבה לוגית, סדר אירועים, התמודדות מול חוסר וודאות, סבלנות, ארגון וסדר. סודוקו. אחלה משחק.

2048 PUZZLE GAMES

מטרת המשחק לאמן את החשיבה המתמטית. על ידי התמזגות של שני מספרים זהים לכדי אחד, המשתמש מגדיל את מיומנות התגובה המהירה, פיתוח האינואיציה ויכולת קבלת ההחלטות שלו. גם למשחק זה יש מספר גרסאות. מספיק שתקלידו 2048 ותקבלו אותן.

ABSOLUTE RC PLANE

אחת מהאפליקציות היותר מהנות ומאתגרות. להטיס טיסן בשלט רחוק. יש המון סימולטורים באפליצקיות. אז למה בחרנו באפליקציה זו על פני אחרים? בגלל שאנחנו כאן בשביל להמליץ לכם אילו אפליקציות תשפרנה את המיומנות שלכם. בהטסה באפליקציה מעולה זו, נדרש המטיס לקורדינציה מעולה וליכולת לחשיבה מהירה. כאשר הטיסן בא מולך, מטיס טיסנים יודע שעליו ללהפוך לחלוטין את ההתבטאויות המוטוריות שלו. זוהי מיומנות חשיבה חשובה ומומלצת שכדאי לפתח אותה. בנוסף לכך האפליקציה מאפשרת לפתח רגישות והכרות ראשונית של תחום הטיסה.

למתקדמים, יש גם סימולטור של אותה החברה למסוקים. מומלץ!

2 PARKING MANIA

לחיזוק הקשר עין יד. נסו להסיע ולהחנות את רכבכם במסלולים מורכבים ובחניות מאתגרות. אפילו התל אביבים שביניכם יתקלו בקירות וברכבים אחרים. המיומנות של לנסוע קדימה ולהבין את האתגר בלהסיע את רכבכם הפוך וברוורס. כאן נדרש תכנון ודיוק. היישום דורש ידיים יציבות כדי לנווט במיומנות ברחובות צרים ובסביבה משתנה

רוצים להתקבל לקורס הטיס? שחקו בסמארטפון

רוצה לדעת פרטים נוספים?

התקשר עכשיו או השאר את פרטיך ואצור עמך קשר
צור קשר מתגייס

מאמרים נוספים:

שאלון 300

אחד המבחנים עלומים ובלתי ניתנים כמעט לפרשנות מחד ומאידך, שגורים בפי המועמדים ליחידות המובחרות הנו שאלון 300. בעת המיון ליחידות המובחרות נדרשים המועמדים לעבור סדרת מבחנים שמצביעים על הפרופיל האישיותי
קרא עוד »
תוקף ניבוי ומבחני המיון

כיצד צה”ל בודק אם תצליח בתפקיד

מאמר אודות תוקף ניבוי ומבחני המיון הצה"ליים אני בטוח שמרביתכם לא מכירים את המושג הזה: תוקף ניבוי. "תוקף ניבוי" הוא אחד מהנושאים החשובים יותר בתהליכי מיון מועמדים. עושים בו שימוש
קרא עוד »

התקשר עכשיו וקבל פרטים נוספים ללא התחייבות:

מתגייס - בוא להכנה, תבין!

תרשו לי לעזור לכם 😊

כתוב את הכותרת כאן

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

דילוג לתוכן