הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

המבחנים הפסיכולוגיים – מי אתה באמת?

כל מי שמבקש להתקבל לאחת מהיחידות המיוחדות של צה"ל לגופי הבטחון, חייב לעבור בהצלחה מבחני אישיות וזיהוי של הפרופיל האישיותי. הגופים הממיינים בוחרים בקפידה רבה את המבחנים הללו.

שיטות מיון - כלי ניבוי אמפיריים למידת ההתאמה שלך

תחום המיון והאבחון בעולם משאבי האנוש חשוב מאוד. הוא מגוון ועשיר במודלים ותיאוריות פסיכולוגיות ובכלים מקצועיים. הכלים הללו מאפשרים לבוחנים להכיר את המועמד בצורה מספיק טובה ובאמצעותם לנבא את מידת הצלחתו של המועמד לשרת בתפקיד הרלוונטי.
התפקידים הרבים הקיימים במערך הצה"לי כל כך שונים אחד מהשני. למעשה לכל משרה בצבא יש (צריך שיהיה) אפיון ברור מה מחפשים אצל המועמד בסגמנטים שונים: תכונות, יכולות, כישורים, ידע על העולם, רגשות וכו'. ברור מדוע גם הפרופיל האישיותי של כל נושא תפקיד שונה מהאחר.

מה ההבדל בין טייס ללוחם קומנדו?

המועמד, אשר מגיע בשערי לשכת הגיוס, אינו מודע, על פי רוב, להבדלים הרבים הקיימים בין תפקידים "דומים". כך, לדוגמא, ברור שיש הבדל בין איש צוות אוויר ללוחם בקומנדו הימי, אך האם המועמדים מודעים גם לכך, שהמשימות והכישורים הנדרשים מטייס שונים אפילו מאלו של נווט? הרי שניהם מתמיינים באותו האופן לצוות אוויר. ובכל זאת. לכל אחד מהתפקידים הללו יש צורך בכישורים שונים. במהלך המסלול המועמדים מתחלקים למגמות, לא לפני שהתיק האישי שלהם נבדק היטב לאור היכולות, ההצלחות והכישורים שלהם שנאספו כבר מהצו הראשון. הצלחתם במבחנים קובעת, אם כך, אם יתקבלו לקורס הטיס או לא, אלא גם, במידה רבה לאיזו מגמה ישובצו בעתיד.

צובעים אתכם כבר מהרגע הראשון.

כמו רבים אחרים אשר מגיעים לפתח לשכת הגיוס בפעם הראשונה, האם הייתם מעלים בדעתכם, שהמבחנים שנעשים בתהליך המיון הראשוני כבר מצביעים על התכונות שלכם כמועמדים לשלב כל כך מתקדם בשירות הצבאי? מרבית המתגייסים מקלים בכך ראש ואינם נוטים להתכונן לקראת מבחני המיון.

כך, כעת קל להבין, את הרעיון שהמיון, שנעשה ביום הגיבוש והמיון ליחידות המובחרות: מטכ"ל, 669 ושלדג הנו למעשה מערך מבחנים מדויק, אשר מחד מאפשר לממיינים לזהות, לאפיין ולהחליט אם ימשיכו לשלב הבא. אלו המבקשים להתקבל היו בוודאי שמחים לדעת מה בעצם בודקים בכל יחידה ומה התכונות והפרופיל האישיותי הנדרש מהמועמד. הלא כן?

לענות ביושר. להתנהל נכון לאחר הכנה

רבים מהמועמדים מגיעים למבחני המיון עם שאיפה לשרת ביחידה מסוימת ובתפקיד מסוים. חלק מהיחידות המיוחדות שהמועמדים מבקשים להתקבל אליהם בכלל עוטות על עצמן מעטה חשאיות מטבע הדברים. מעט מאד יודעים עליהן. לדוגמא, המיונים לשחקים. תחת שחקים יש כ- 7 מסלולים שונים. מרביתם בכלל לא ברור מה הן עושות. ובכל זאת ההילה סביבן מטורפת. לעיתים רחוקות המועמדים יודעים מה יעשו ביום יום או כיצד תהיה שגרת יומם. הם רק אוחזים בגאווה בזימון ליום מבחנים. כמובן שאפשר לקרוא באינטרנט ובפורומים ואפילו לשאול מכר שעבר את המבחנים. אלא שסביר להניח שהתשובות שתקבלו יעשו לכם יותר נזק מתועלת. חלקם הגדול של המבחנים הם מבחני אישיות. (לא המבחנים של ידע/ חשיבה לוגית וכו').

מערכת משוכללת של מבחני אישיות שונים

תארו לכם שאתם עונים על תשובה כפי שמישהו אחר ענה. הגופים הממיינים משתמשים במיטב כלי המיון הקיימים כדי לזהות את האופי שלך ותכונותיך. קשה לרמות במבחנים הללו. גם לא משתלם. מבחני המיון יצביעו על מועמד שמנסה להתקבל למסלול המאתגר ובפועל אין בו את הכישורים והיכולות. במוקדם או במאוחר המועמד יפסל.  חלק לא מבוטל מהמועמדים נפסלים בגלל שהם לא יודעים מה באמת נדרש מהם בתפקיד בפועל. בהכנה נכונה, המועמד לומד כיצד לחשוב כמו. הוא מקבל כלים להתנהל כמו. ונדרש להביא לידי ביטוי דפוסי התנהגות כפי שמצופה ממי שעוסק במקצוע באמת.

לגשת למבחני המיון ליחידות המיוחדות ללא הכנה מתאימה זה משול להטלת מטבע: כן יקבלו או לא.

עבורי, הדרך האחרת היא לבוא מוכן. זה בעצם מה שמצפים ממך באמת. שתהיה במיטבך.

חושבים שתעברו בקלות את מבחני המיון? תחשבו שנית

רוצה לדעת פרטים נוספים?

התקשר עכשיו או השאר את פרטיך ואצור עמך קשר
צור קשר מתגייס

מאמרים נוספים:

מה הסיכוי שלך להתקבל?

אני רוצה לדבר על משהו אחר. על מה שצפוי לך אם לא תתקבל... נמצאים כבר בתוך תהליך המיון? מה הסיכוי שלך להתקבל? אתם כבר יודעים שהסיכוי שלכם כמועמדים לסיים מסלול מפרך
קרא עוד »
מבחני המיון

מבחני מיון לצבא -מה הם מחפשים?

קיבלת זימון למסלול צוות אויר של קורס טיס? חובלים? אחת מיחידות המודיעין או הסיירות המיוחדות? מזל טוב, כנראה שהצלחת מאוד במבחנים בצו ראשון. עכשיו מחכים לך מבחני מיון לצבא משוכללים.
קרא עוד »

התקשר עכשיו וקבל פרטים נוספים ללא התחייבות:

מתגייס - בוא להכנה, תבין!

תרשו לי לעזור לכם 😊

כתוב את הכותרת כאן

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

דילוג לתוכן