הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

עוקץ – יחידת הכלבנים של צה”ל

יחידת הכלבנים של צה"ל, תפקידה להפעיל כלבים למשימות ייעודיות.

היות והיחידה לוקחת חלק משמעותי בלחימה בטרור ובמחבלים, היחידה הנה מטכ"לית, היא לוקחת חלק בפעילויות מיוחדות לרוב ובמבצעים מסווגים רבים. היחידה השתתפה במאות מבצעים, מעצרים, איתור חומרי חבלה, תפיסת מבוקשים ועוד.

הרעיון מאחורי הקמת היחידה היה לשלוח את הכלבים כחוד חנית לשמור בראש ובראשונה על חיי אדם. חיילי עוקץ והכלבים שעימם הולכים בדרך כלל בראש הכוח, מובילים את הכוח יחד עם המפקד האורגני של היחידה או המבצע.

שיטת העבודה ביחידה הנה כזאת שלוחם וכלבו חוברים לכוח קיים בשטח לביצוע משימה ביחידות מבצעיות לוחמות שונות על פי הצורך. על כן, הלוחם נדרש להשתלב במהירות בתוך צוותים שלא פגש מעולם ולשמש ככוח חץ מוביל לפעולות מיוחדות.

הדרך לקבלה ליחידה הנה בהתנדבות דרך חטיבת כפיר. מועמד המבקש להגיע ליחידה, נדרש לעבור גיבוש ממיין. כדאי לדעת, על פי רוב, במידה והמועמד לא צולח את הגיבוש, יישאר לשרת בחטיבה.

מסלול הלוחם ביחידה ייחודי ומרתק. הלוחם נדרש לכישורי לחימה ויכולת אימון והפעלה של הכלב הצמוד אליו. מסלול היחידה אורך כשנה ו- 4 חודשים וכולל שני שלבים מרכזיים:
השלב הראשון הוא שלב הכשרת חי"ר. אורכה של הטירונות הוא כ 4 חודשים והאימון המתקדם אורך כחודשיים. לאחר מכן החיילים עוברים אימון לוחם ביחידה האורגנית כ- 4 חודשים (ניווטים, קורס לוחמה בטרור, לש"ב, לוחמה בשטח סבוך ועוד)- אימונים שמביאים את החיילים לרמת לוחמה של חיילי סיירת.
לאחר מכן מתחיל השלב השני, שלב הכשרת עוקץ. שלב זה שעוסק ברובו בכלבים מתחלק לשני שלבים מרכזיים: הכשרת אילוף בסיסי ( על ידי מאלפי כלבים) ושלב שני שכולל חבירה לכלב (חיבור לכלבים, אילוף, משמעת ועוד). במהלך שלב זה מתחלקים החיילים למגמות היחידה השונות.

ביחידה משרתות גם בנות בתפקידים קרביים. אך רק הבנים יוצאים למבצעים ולפעילויות לחימה ורק הם מצטרפים ליחידות מובחרות אחרות בפעילות
בנות המבקשות להתנדב לעוקץ נדרשות להגיש בקשה ספציפית במנילה. אלו שתקבלנה את הזימון תעבורנה גיבוש מקדים וטירונות שאותו תעבורנה עם גדוד קרקל. המתאימות- מגיעות ליחידת עוקץ לאחר מכן.

קבלת המועמדים לשירות ביחידה דורשת אותם להפגין יכולות אישיות ותכונות איכותיות יוצאות מהכלל ובהן אמינות, אינטליגנציה כללית ורגשית ובמיוחד- חוש אחריות מפותח. אומץ ובטחון עצמי גם מרכיבים בתמהיל הפרופיל האישיותי של הלוחם היות והם נדרשים לא פעם לפעול לבד, כאשר הם מצוותים ליחידה לוחמת, בעוד הם רחוקים מחבריהם לצוות או ליחידה. כמו כן, נדרשת מהחייל מקצועיות ואחריות רבה.

על מנת להציג את התכונות הללו במהלך תהליך המיון, עליך לדעת כיצד להביאן לידי ביטוי וכיצד להצניע תכונות אחרות שייתכן ויתפרשו שלא כמצופה.

הכנה במתגייס תאפשר לך, המועמד להציג את כישוריך בצורה הטובה, הראויה והנכונה ביותר.

רוצה לדעת פרטים נוספים?

התקשר עכשיו או השאר את פרטיך ואצור עמך קשר
צור קשר מתגייס

מאמרים נוספים:

הכנה ל 669

היום פנה אלי מועמד לשירות ביטחון שמבקש להגיע ליחידת 669. ביקש לדעת פרטים אודות ההכנה של מתגייס ליחידה ואיך היא תוכל לסייע לו. סיפר שהוא מתאמן כבר חצי שנה בכושר
קרא עוד »

התקשר עכשיו וקבל פרטים נוספים ללא התחייבות:

מתגייס - בוא להכנה, תבין!

תרשו לי לעזור לכם 😊

כתוב את הכותרת כאן

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

דילוג לתוכן