הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

קלסטרופוביה – לחיות מתחת למים. שייטת 7.

דמיינו את עצמכם במקום קטן... יותר קטן... ממש קטן... מלא ברזלים, ברזים, צינורות, אוויר דחוס... ללא תאורת יום... אותם האנשים... רק גברים... ימים שלמים ואפילו שבועות בתנאי חוסר וודאות... אין לאן ללכת ואין לאן לצאת... ים מסביב... מכל הכיוונים....גם מלמעלה...

חיים עם זה בשלום?

אולי בכל זאת אתם יכולים להתחיל לדמיין איך זה להיות לוחם בצוללות.

לוחמי הצוללת נמצאים בפעילות מבצעית אינטנסיבית, במהלכה הם עשויים להיות סגורים במשך תקופות ארוכות בתוך מבנה מתכת, עשרות מטרים מתחת לפני המים מבלי אפשרות לצאת ולשאוף אוויר, להתבודד או אפילו ליצור קשר עם הבית. כל טעות עלולה להיות טראגית. לכן נדרשים לשייטת הצוללות חיילים בעלי יכולות חברתיות גבוהות וקור רוח, שאין להם בעיות נפשיות.

אחרת, כנראה שנבהלתם קצת (אולי קצת יותר מקצת) מהמחשבה על כך. אז תירגעו. ממילא הכל במוח. יש רבים שמרגישים חוסר נוחות מהרעיון הזה. יש אחרים לעומת זאת שהמחשבה על כך מעוררת בהם בעתה. יש לזה גם שם. קוראים לזה קלסטרופוביה.

קלסטרופוביה מוגדרת כפחד ממקומות סגורים. כמו בכל פוביה, חומרתה של הקלסטרופוביה יכולה להשתנות במידה רבה מאדם לאדם. סובלים עלולים לחוות סימפטומים בחדרים קטנים, מרחבים שבהם יש צורך לזחול, המצאות במקום שבו יש המוני אדם ומצבים רבים אחרים. יש אנשים עם קלסטרופוביה שאינם יכולים לרכב בפארק שעשועים על רכבות הרים למרות האכיפה הרבה על מתקנים מאובטחים. אפילו במוח ניתן לראות באמצעות בדיקת MRI ובדיקות רפואיות אחרות את הקושי שחווים אנשים הסובלים מקלסטרופוביה.

סימפטומים של קלסטרופוביה
אם יש לך קלסטרופוביה, סביר להניח שתרגיש מבוהל כאשר תימצא בחלל קטן. אתה יכול להזיע, לרעוד או לחוות דפיקות לב. אתה יכול לבכות או לצעוק. אתה יכול לנסות לצאת מהמצב בכל דרך אפשרית. יש אנשים עם קלסטרופוביה שמתקשים לנשום. יש כאלה שאומרים שזה מרגיש כאילו הקירות סוגרים עליהם.

סופו של דבר, אתה יכול מתחיל לפתח אנטי לפעילויות שעלולות לגרום לך להסתגר להצטנף בתוך עצמך. אתה עשוי לדלג על צדדים צפופים או אירועים אחרים, להשאיר את הדלת פתוחה בעת הכנסך לחדרים קטנים או לעשות ויתורים רבים אחרים בגלל הפחד שלך .

שירות צבאי עם קלסטרופוביה
קלסטרופוביה יכולה להיות אתגר בעת השירות הצבאי, שהופכת אירועים ומטלות לסיוט אמיתי. נסיעה ברכב צבאי כשלצידו של הסובל מקלסטרופוביה יושבים אנשים רבים זרים עשויה לעורר בו פחדים והתבטאויות לא נעימות. כניסה למבנים לא מוכרים בעת לחימה, או הזדחלות לתוך נקיקים וואדיות גם היא מעוררת את הפחדים ומייצרת שורה של התבטאויות לא נוחות.

סכנות של קלסטרופוביה
קלסטרופוביה חמורה יכולה להגביל את החיים של הסובל. היא גורמת לו להחמיץ את אותם הדברים שאחרים נהנים מהם. מבחינה רפואית, קלסטרופוביה יכולה להיות מסוכנת משום שהיא עלולה לגרום לסובל ממנה להימנע מהחלטות חשובות ואפילו קריטיות כמו למשל בדיקות MRI רפואיות נדרשות. (אנשים רבים מגלים את החומרה של קלסטרופוביה שלהם בפעם הראשונה, כאשר עוברים סריקות MRI)

סיבות של קלסטרופוביה
החוקרים עדיין לא בטוחים מה הגורם עלול לגרום לקלסטרופוביה. רבים משערים כי הדבר עשוי להיות מושרש בחוויות ילדות רעות. אחרים מאמינים כי זאת התבטאות שהיא שארית עיוות של מנגנון הישרדות האבולוציוני. כך או כך, נראה כי היסטוריה של להיות עצבניים בחללים סגורים בסופו של דבר עלולה להוביל לקלסטרופוביה במלוא מובן המילה.

ניהול קלסטרופוביה
פסיכותרפיה, בעיקר טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) הוכח כדרך די מוצלחת בטיפול בקלסטרופוביה. אפשר לקבל גם תרופות נוגדות חרדה או תרופות נוגדות דיכאון כדי לעזור לנהל את הסימפטומים של הסובל.

טכניקות התנהגותיות כגון הקהיה שיטתית והצפה משמשות לעתים קרובות בשילוב עם שיטות קוגניטיביות כגון טכניקת "עצור". השיטות לעבוד יחד כדי לעזור לשנות את שני ההתנהגויות וההרגשות שלך שלך של פחד.

חלק מהאנשים מוצאים הקלה באמצעות היפנוזה וצורות אחרות של טיפול אלטרנטיבי. אחרים מוצאים כי שיטות של עזרה עצמית, כגון הדמיה יכולות לעזור להם באמצעות התקפות קלסטרופוביה. בכל מקרה אם החלטת לנסות שיטות חלופיות של טיפול, מומלץ כדי להיות בטוח, לקבל אישור מקצועי רפואי.

חשוב לדעת, שקלסטרופוביה יכולה להיות מתישה אם אינה מטופלת. עם זאת, טיפול על ידי אנשי מקצוע תוביל בדרך כלל להצלחה ולהתמודדות נכונה בשהיה במקומות סגורים.

רוצה לדעת פרטים נוספים?

התקשר עכשיו או השאר את פרטיך ואצור עמך קשר
צור קשר מתגייס

מאמרים נוספים:

איך להתמודד בהצלחה עם הפסיכולוג

אחד מהמבחנים המלחיצים ביותר בתהליכי המיון ליחידות המובחרות הנו המפגש עם הפסיכולוג. מאמר זה עוסק בהשפעות המתח וההתרגשות משלב הריאיון. רק המחשבה על הראיון הקרוב הצפוי למועמד ליחידה מובחרת מלחיצה.
קרא עוד »
נכשלת במבחני המיון? מה עכשיו?

נכשלת במבחני המיון? מה עכשיו?

לא כל אחד מצליח להתקבל ליחידות המיוחדות. רבים ניגשים. אך רק המתאימים ביותר מתקבלים. נכשלת במבחני המיון? מה עכשיו? מה קורה לאלו שנשרו בדרך? הם ממשיכים להתמיין. במרבית הפעמים, המשפך
קרא עוד »

התקשר עכשיו וקבל פרטים נוספים ללא התחייבות:

מתגייס - בוא להכנה, תבין!

תרשו לי לעזור לכם 😊

כתוב את הכותרת כאן

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

דילוג לתוכן