הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

שתי עצות חשובות לפני הגיבוש שלך

למרות שמרבית המועמדים לגיבושים עוסקים בהכנות פיזיות חודשים רבים לפני, הם עדיין לא עושים את הדבר הנכון והנדרש שיוביל בסופו של דבר להצלחה בגיבוש.
לא בוחנים כושר. את זה אתה חייב לזכור!
מחפשים להכיר אותך.

הכל במוח. גם את זה אתם חייבים לזכור בכל רגע נתון בגיבוש.

אם אתם לפני גיבוש לאחת מסיירות העילית, סביר להניח שאתם כבר מתרגלים שבועות רבים את הכושר הפיזי שלכם. רצים מספר פעמים בשבוע, משפרים את תפקודי לב ריאה, עובדים על השרירים. נפלא. חשוב מאוד.

אתם בוודאי כבר יודעים מסיפורים מחברים ומחיפוש אחר מידע באינטרנט מה צפוי לכם. מה יהיה ברגע שתרדו מהאוטובוס, לאן תרוצו, כמה יתזזו אתכם, ועוד הפעם ריצה ועוד ריצה ומצב 2, ושוב ושוב... יתכן וגם שמעתם אילו תרגילים קבוצתיים יבחנו אתכם ומה לקחת בתיק לגיבוש. כל המידע הזה חשוב ומעניין. ללא ספק. אדם שיש לו רצון להתקבל ליחידת עילית יבקש לצמצם את כל הפערים וחוסר הידע על מנת להקל על עצמו להתקבל.

בטח גם שמעתם סיפורים על כאלו שחתמו ויתור, שהפסיקו את הגיבוש. אבל אתם כבר יודעים שלמרות החשש שמקנן בתוככם, אתם תעשו הכל כדי לא להישבר.

זאת מטרת הגיבוש. לשבור אתכם. ממש כך. אם את זה אתם מבינים אז אתם במשחק. כי עכשיו, לאחר שנשברתם, בואו נראה אתכם. חזקים ככל שתהיו, ברור לכם שאם תרדו ל 30 שכיבות סמיכה ומיד לאחר מכן לעוד 30 ועוד 30, בסוף הגוף יבגוד בכם. השרירים לא יוכלו לשאת אתכם ותמצאו את עצמכם מרוחים על הקרקע. ועכשיו מה? מסביבכם אחרים שעדיין מצליחים. ואתם לא. מה עושים? איך זה שדווקא החלשלוש שלידכם מצליח עוד ואתם כבר גמורים.

אימון מנטלי הנו חזרה קוגנטיבית של משימה לפני ביצועה בפועל. למרות שמרבית המחקרים מצביעים על כל שאימון מנטלי הנו כלי יעיל לשיפור הביצועים, רבים מאוד ניגשים למבחני המיון ללא הכנה מתאימה כאשר מדובר במבחני קוגניציה אך מה שמפתיע הוא שעוד יותר לא מבינים שהגיבושים נועדו לבחון אף הם את ההתבטאות המנטלית של המועמד בשטח. בהדמיה למצבי קצה.

התוצאות של מחקרים מצביעות על כך שיש בפועל השפעה חיובית ומשמעותית על ביצועים אצל אלו שהתכוננו ורכשו מיומנות וכלים פרקטיים לפני הגיבוש דבר שהעצים את האפקטיביות של ההתמודדות שלהם במשימות שונות ומורכבות, גם אם היו חדשות ולא מוכרות. יתר על כן, השיפור שלהם אפשר להם לנהל את המשימות בהצלחה גם כאשר המרווח בין משימה אחת לשנייה הצטמצם או שמשימה ארכה יותר מהמתוכנן ונדרש יותר מאמץ נפשי, קוגניטיבי ורגשי על מנת לסיימה בהצלחה.

מחקרים שבחנו את הקשרים בין הכנה מנטלית לביצועים מוטוריים מצאו שעל מנת להגיע ליעילות מרבית, יש להשתמש בהכנה נפשית ושכלית בשילוב עם תרגול פיזי ולא רק אימון גופני גרידא. נמצא גם שמידת האפקטיביות של אימון נפשי תלויה במספר משתנים, כגון יכולת הקשה של ידע קודם למצבים חדשים, ניסיון קודם, סוג המשימה ואורכו של האימון. לאחרונה, החוקרים החלו לחקור את ההשפעה של הכנה נפשית מסוימת על ביצועים מוטוריים נקודתיים. המחקרים הללו יוכלו אולי להצביע מה צריך לקרות כדי שתעשו יותר שכיבות סמיכה בגלל גירוי מסוים כאשר תרגישו שאפסו הכוחות.

אם אתם מבינים את משמעות הדברים, אז כנראה שגם הבנתם שהכנה איכותית וייחודית שתפורה ישירות סביבכם ועל פי הפרופיל האישיותי שלכם בלבד, היא הדרך היעילה והטובה ביותר להצליח בגיבוש.

במתגייס, ההכנה נעשית כולה סביבך. לא יכול להיות אחרת. לא כיתה, לא קבוצה. רק אתה.
התקשר כעת. בקש פרטים נוספים.

בהצלחה.

שתי עצות חשובות לפני הגיבוש שלך

רוצה לדעת פרטים נוספים?

התקשר עכשיו או השאר את פרטיך ואצור עמך קשר
צור קשר מתגייס

מאמרים נוספים:

יום סיירות

יום סיירות משותף ל 3 סיירות

 יום סיירות מועמדים המבקשים להתקבל לאחת מיחידות העילית: שלדג, 669 או סיירת מטכ"ל, צפויים להגיע ליום סיירות - יום גיבושים משותף למרות ההבדלים בין היחידות והפרופיל האישיותי השונה לכל אחד
קרא עוד »
מעורבות הורים בהכנה

מעורבותם של ההורים בהכנה

מעורבות ההורים בהכנה של המועמד אחד מהדגשים בהכנה של מתגייס היא מעורבות ההורים בה מחקרים מוכיחים את הטענה של מתגייס שככל שהורים מעורבים יותר בחייהם של ילדם המועמד לשירות צבאי
קרא עוד »
חושב על ערעור

ערעור על פסילה ממסלול בצבא

שוקלים להגיש ערעור על פסילה ממסלול בצבא או מיחידה מיוחדת? כדאי שתדעו ראשית האם יש לערעור שלכם בכלל סיכוי להצליח. בנוסף לנתונים רבים אחרים, חשובה גם המוטיבציה האישית שלכם לנסות
קרא עוד »

התקשר עכשיו וקבל פרטים נוספים ללא התחייבות:

מתגייס - בוא להכנה, תבין!

תרשו לי לעזור לכם 😊

כתוב את הכותרת כאן

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

דילוג לתוכן