הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

הכנה למבחני מיון

הפוסט הזה מיועד לכל אלו שמחפשים לדעת כמה שיותר על הצפוי להם במבחני המיון.

אם גם אתם מחפשים באינטרנט אחר דוגמאות ועצות, כדאי לכם להמשיך לקרוא.

מנסיוני, אני מתפלא בכל פעם לגלות את הפער העצום בין מה שהמועמד חושב שהוא הולך להיבחן לבין המציאות. האינטרנט מלא בכתבות ובהערות ומידע על המבחנים של ירפ"א. שאלות שמועמדים נשאלו במבחנים, כיצד ענו, מה הם חושבים שצריך לענות, איך נראית קוביית דינור, ואפילו הצבעים שלה... בדרך כלל, כשאני נתקל בתכנים הללו, תחושותיי נחלקות בין עיקום פרצוף בנוכח הפרשנויות והשטויות של אלו שכתבו לבין צער לאלו ששואלים או שקוראים את התכנים הללו.

מבחני היכולת, האישיות והפרופיל האישיותי שהמועמדים לקורס טיס נבחנים בהם אינם מבחנים שנבחרו באופן מקרי. בכלל, מערך המיון והאבחון לצוות אוויר כל כך מורכב, כה רב גוני ועשיר במבחנים ובכלים, שהם מאפשרים לבנות פרופיל אישיותי ממש טוב למועמד ומאפשרים לצוות המיון להכיר את המועמד בצורה מספיק טובה על מנת שניתן יהיה לנבא את מידת הצלחתו של המועמד לשרת כאיש צוות אוויר.

היות והתפקיד של איש צוות אוויר מאוד מיוחד, (והכשרתו יקרה.. הכי יקרה בצבא) ורק מעטים באמת מגיעים לקו הסיום, ברור מדוע גם הפרופיל האישיותי של כל מועמד נבחן לעומקו.

המבחנים במיונים לצוות אויר הנם אגד של מערך מבחנים מדויק, אשר מחד מאפשר לממיינים לזהות, לאפיין ולהחליט אם תמשיכו לשלב הבא. ומאידך, מרביתם מבחנים עלומים שסביר להניח שלא נתקלתם בהם מעולם. קוביית דינור, הסימולטור, מבחן 300 וכו'...

אני רוצה להדגיש בדבריי הבנה שעשויה לשנות את כל התפיסה שלכם לגבי הצפוי לכם: במקום לנסות להבין מה התשובה הנכונה לשאלה מסוימת או איך נראה הסימולטור ואיפה במסך יש משולשים... תשקיעו את הזמן שלכם לפתח מיומנויות ודפוסי חשיבה כמו של איש צוות אוויר. מה זה אומר עליך אם אתה משקיע זמן בלחפש איך לרמות את המערכת? לא עדיף להשקיע את הזמן הזה בלבנות מיומנות אמיתית?

הכנתי כל כך הרבה מועמדים לצוות אוויר והדבר הכי חשוב שתמיד היה לי להדגיש הוא לשמור על טוהר המידות והיושר שלכם. אמינות היא התכונה הכי נחשקת וחשובה בקורס טיס. לכן אל תבזבזו זמן בניסיון לחפש אחר שאלות ששואלים. (ממילא מה שתשמעו מאחרים זה יהיה סובייקטיבי, לא מדויק בהכרח ועשוי להסב לכם נזק) הכנה אמיתית שלכם תהיה לגדל מיומנויות קוגניטיביות ודפוסי חשיבה ויכולות כמו של איש צוות אוויר. ככה לא תתבאסו אם יחליפו לכם את השאלות או אם תתקלו בדברים שלא שמעתם עליהם, לכם כבר תהיה תשובה: אתם הרי תביאו לידי ביטוי מיומנויות של איש צוות אוויר. וזה מה שהם מחפשים. !

הכנה מבחני מיון

רוצה לדעת פרטים נוספים?

התקשר עכשיו או השאר את פרטיך ואצור עמך קשר
צור קשר מתגייס

מאמרים נוספים:

תוקף ניבוי ומבחני המיון

כיצד צה”ל בודק אם תצליח בתפקיד

מאמר אודות תוקף ניבוי ומבחני המיון הצה"ליים אני בטוח שמרביתכם לא מכירים את המושג הזה: תוקף ניבוי. "תוקף ניבוי" הוא אחד מהנושאים החשובים יותר בתהליכי מיון מועמדים. עושים בו שימוש
קרא עוד »

התקשר עכשיו וקבל פרטים נוספים ללא התחייבות:

מתגייס - בוא להכנה, תבין!

תרשו לי לעזור לכם 😊

כתוב את הכותרת כאן

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

דילוג לתוכן