הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

הכנה למודיעין

היום נפגשתי ואימנתי מועמד לאחת מיחידות המודיעין היוקרתיות.

לעיתים קרובות אני מייעץ ועונה למועמדים ולהורים בפורומים רלוונטיים באינטרנט. המועמד שהגיע היום שאל לפני מספר שבועות באחד הפורומים הללו כיצד עליו להתכונן לקראת המבחנים של מודיעין. השאלה שלו גררה שרשרת של תגובות ותשובות שהיו רחוקות מן המציאות ומן האמת.

פעמים רבות אני נתקל במצב הזה שבו עולה שאלה ומתקבלות תשובות שבדרך כלל מזיקות ואינן נשענות כלל על המציאות ועל הידע, אלא, על הנחות והקשות שאינן מציאותיות. הדבר הזה מייצר אצלי חוסר נוחות לכל הפחות. אולם, לא תמיד אני מגיב ומתקן מסיבות שונות.

בכל מקרה, בפעם הזאת הגבתי. הצהרתי כבר בתחילת תשובתי גילוי נאות שאני מאמן בחברה שעוסקת בהכנות למבחני המיון, למען ההגינות ומיד התמקדתי בתשובה מקיפה, איכותית ומדויקת. השארתי בסוף דרך ליצירת קשר איתי באופן פרטי ואיחלתי למועמד בהצלחה.

התגובה לא אחרה לבוא. אותו מועמד התקשר אלי מספר שעות לאחר מכן. בשיחתנו הטלפונית סיפר על הרצון שלו להתקבל ליחידת מודיעין יוקרתית רק שאין לו רקע של מחשבים. זיהיתי שלפני נער מוכשר, תלמיד טוב, שפה עשירה, ואינטיליגנט. ניסיתי ללמוד מדוע הוא רוצה להגיע למודיעין והתשובות שקיבלתי הובילו אותי להניח שהמניעים שלו להתקבל לתפקיד מצביעים על סדרת תכונות שעשויים להיות לו לרועץ. לאחר שיחה עם הוריו הוחלט על כך שההכנה לתפקיד שאליו הוא שואף (אני לא מכין למבחנים. אני מכין לתפקידים! זה הבדל של שמיים וארץ. זאת הסיבה להצלחה שלי).

לפני שעה קלה, כאמור, הסתיים האימון. כעת המועמד יודע לאיזה תפקיד הוא שואף להגיע ומה נדרש ממנו. הוא יודע כיצד פועל, חושב, מתבטא, ומתנהל חייל בתפקיד המבוקש. הוא גם יודע כעת כיצד עליו לחזק התבטאויות קוגנטיביות מסוימות וכיצד יצליח בתפקיד המבוקש. אין לי ספק שכעת, במבחנים לתפקיד המיוחל, המועמד יביא איכויות, כישורים, יכולות קוגנטיביות ודפוסי פעולה מתאימים. אני משוכנע שסיכויי הקבלה שלו לתפקיד השתפרו פלאים. אני בטוח שגם הוא והוריו חשים זאת.

הכנה מודיעין

רוצה לדעת פרטים נוספים?

התקשר עכשיו או השאר את פרטיך ואצור עמך קשר
צור קשר מתגייס

מאמרים נוספים:

תוקף ניבוי ומבחני המיון

כיצד צה”ל בודק אם תצליח בתפקיד

מאמר אודות תוקף ניבוי ומבחני המיון הצה"ליים אני בטוח שמרביתכם לא מכירים את המושג הזה: תוקף ניבוי. "תוקף ניבוי" הוא אחד מהנושאים החשובים יותר בתהליכי מיון מועמדים. עושים בו שימוש
קרא עוד »

התקשר עכשיו וקבל פרטים נוספים ללא התחייבות:

מתגייס - בוא להכנה, תבין!

תרשו לי לעזור לכם 😊

כתוב את הכותרת כאן

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

דילוג לתוכן