הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

הכנה מעמיקה לקורס טיס: למה הפרופיל האישיותי חשוב מהכושר הגופני?

כשאנחנו חושבים על קורס טיס, רובנו מתארים לעצמנו תרגילים פיזיים קשים, אימונים גופניים מאתגרים וכמובן, טיסות במטוס. אולם, מה שרבים לא יודעים, שקורס הטיס הוא הרבה יותר מכך. קורס הטיס לא עוסק בכושר כלל. 

הקורס נועד  להכשיר את הצוערים להיות טייסים. הם יושבים בתוך קוקפיט ממוזג, כמעט באפס תנועה ולמעשה לא עושים שום מאמץ פיזי. אז למה נדרש כושר גופני? איזו הכנה מעמיקה לקורס טיס: למה הפרופיל האישיותי חשוב יותר מהכושר הגופני?

הכנה לקורס טיסכושר גופני? מי צריך את זה בקורס הטיס? 

ובכן, זה לא בדיוק שלא צריך כושר גופני טוב. האמת היא, שבטיסה, חלים על הטייס כוחות פיזיקליים אינטנסיביים ומשתנים במהירות עצומה. כמו למשל לטוס בבת אחת במהירות של 9 ג’י. שזה בעצם משקל הגוף שלך כפול 9. אם אדם שוקל 80 קילוגרם, בטיסה שכזו, משקל גופו יהיה 720 קג’!!!! שזה עומס מטורף על כל מערכות הגוף. 

אדם עם כושר מעולה יוכל להתמודד ביתר הצלחה עם לחץ שכזה. 

 

אז למה הכנה מעמיקה לקורס טיס: למה הפרופיל האישיותי חשוב מהכושר הגופני?

 

כושר חשוב, אם כך, אבל, זאת לא הסיבה היחידה שצריך כושר רב. בחיל האוויר, יודעים להגיד שהכושר הוא האמצעי לבנות אישיות. אדם שמתאמץ, על אף שהוא עייף והשרירים כואבים, אדם שמתמיד. למרות שקר מאוד בחוץ, או חם מאוד, הוא אדם שבונה יכולת להתמודד במצבי קצה. כושר גופני, אם כך, אינו המטרה. המטרה היא לגדל יכולת בינאישית. 

וזה מה שהם מחפשים!! את הפרופיל האישיותי שלך. מחפשים את היכולת הבינאישית שלך, התכונות: נחישות, התמדה, התגברות על מכשולים, התמודדות עם חוסר וודאות, עם מצבי קצה וכו’… ולכן כושר חשוב בקורס הטיס. 

אבל אם הכושר הוא בעצם דרך אינו המטרה, אלא אמצעי, מדוע רבים כל כך לא עוברים? הם באים חזקים ושריריים. הם מתאמנים חודשים רבים במאמצים עילאיים. ובכל זאת לא עוברים… 

כבר אמרנו: כי זה לא הכושר הגופני שהם מחפשים. הם רוצים את התכונות שלך. 

אז למה שלא תביא לשולחן את מה שהם באמת מחפשים? 

למה שלא תפתח את התכונות שלך? 

פיתוח כישורים ומיומנויות של טייס

הכנה לקורס טיס תדרוש ממך הרבה יותר מכושר. אחת הדרכים החשובות ביותר להכנה לקורס זה היא שתפתח כישורים ומיומנויות שמבחני המיון בוחנים ומחפשים: את הפרופיל האישיותי של המועמדים.

במהלך המיונים לקורס, אתה תיבחן במגוון רחב של מבחנים עלומים, שאת חלקם לעולם לא תפגוש שוב. אתה תידרש להיות הכי טוב. רף הקבלה היום לקורס פשוט בשמיים. באמת קשה מאוד. מעטים עוברים. בודדים. ואם אתה חושב שזה מקרי, אתה טועה. הם באמת לא מתפשרים. הכשרת צוער בקורס הטיס מאוד מאוד יקרה. אז למה לא לאתר את אלו המתאימים מבעוד מועד ולחסוך לצבא ולמדינה המון כסף?

מה החשיבות של הפרופיל האישיותי במבחני המיון לקורס טיס?

הפרופיל האישיותי שלך, המועמד, ומידת ההתאמה שלך לפרופיל של איש צוות אוויר הן בעלות המשמעות הרבה ביותר. הם מודדים את המתמודדים לקורס טיס אם יש להם את היכולת לעבוד בצוות, להתנהל במצבי קצה, להציג סל של תכונות ויכולות שעליהם אתם תעבדו ותפתחו אם תבחרו לעבור הכנה במתגייס. אתם תלמדו לפתור בעיות, להתמודד עם חוסר וודאות, לפעול במצבי קצה ולקחת החלטות מתוך בחינת נתונים. כל אחת מהיכולות הללו ועוד רבות אחרות חשובה במיוחד במהלך קורס הטיס ובמשך כל הקריירה של איש הצוות האווירי. כעת, תוכל לענות על השאלה מה באמת נדרש מהכנה מעמיקה לקורס טיס: למה הפרופיל האישיותי חשוב מהכושר הגופני?

 

לסיום, הכנה לקורס טיס היא תהליך שמצריך התכוננות מקיפה, לא רק ברמה הפיזית אלא גם ברמה המנטלית והאישיותית. בהצלחה בהכנה שלך ובדרך אל הקורס!.

הכנה מעמיקה לקורס טיס: למה הפרופיל האישיותי חשוב יותר מהכושר הגופני?
הכנה מעמיקה לקורס טיס: למה הפרופיל האישיותי חשוב יותר מהכושר הגופני?

רוצה לדעת פרטים נוספים?

התקשר עכשיו או השאר את פרטיך ואצור עמך קשר
צור קשר מתגייס

מאמרים נוספים:

תוקף ניבוי ומבחני המיון

כיצד צה”ל בודק אם תצליח בתפקיד

מאמר אודות תוקף ניבוי ומבחני המיון הצה"ליים אני בטוח שמרביתכם לא מכירים את המושג הזה: תוקף ניבוי. "תוקף ניבוי" הוא אחד מהנושאים החשובים יותר בתהליכי מיון מועמדים. עושים בו שימוש
קרא עוד »

התקשר עכשיו וקבל פרטים נוספים ללא התחייבות:

מתגייס - בוא להכנה, תבין!

תרשו לי לעזור לכם 😊

כתוב את הכותרת כאן

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

דילוג לתוכן