הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

ההכנות של מתגייס:

המטרה שלך אינה לעבור את מבחני המיון.
המטרה שלך לחשוב, להתנהל ולפעול כמו שמצופה ממך כשתהיה בתפקיד המבוקש

מה הסיכוי שלך להתקבל?

מאז ומתמיד מערכת המיון הצה”לית, והמיונים ליחידות המבוקשות בפרט ביקשו לזהות את המתאימים ביותר.

בנוסף, כולם יודעים שאחוז העוברים את שלבי המיון לכל אחת מאותן היחידות הוא נמוך ביותר. 

קח לדוגמא את קורס הטיס: בכל שנה אלפים רבים מתמיינים. רק כ 200 נכנסים לקורס ומסיימים כ 40. לפעמים גם פחות.  

יש יחידות אחרות שאפילו עוד פחות מתקבלים: מסלול חבצלות של חיל המודיעין לדוגמא. מקבל כ 50 מועמדים מצטיינים ומעולים בשנה. הטובים שבטובים. אם קורס טיס הוא פעמיים בשנה, חבצלות הוא פעם בשנה. 

כמותן, יש יחידות מעולות נוספות שהקבלה אליהן מאוד מאתגרת. בסופו של דבר, מדובר תמיד בעשרות בודדות של מועמדים שמתקבלים. 

בוודאי תשמח לדעת, שאחוז המועמדים שעברו הכנה במתגייס והתקבלו למסלולים שאליהם ביקשו להגיע, הוא למעלה מ 90%. 

90%+ של הצלחות. זה נתון מטורף אם חושבים עליו. אגב, לחלק מהיחידות אפילו יותר. 

אבל, הדבר אינו מפתיע כשמבינים וחוקרים מדוע. פשוט כי ההכנה שלך במתגייס תעסוק בך בלבד! בפרופיל האישיותי שלך. ממילא זה מה שהם מבקשים ללמוד אודותיך. לראות אם אתה מתאים למה שהם מחפשים. 

למה הכנה במתגייס?

בעמוד זה תמצא פירוט של ההכנות של מתגייס. כל הכנה שונה מרעותה בין היחידות. יחד עם זאת, זה אינו ההבדל היחיד. כל הכנה שונה בגלל שכל הכנה תפורה במיוחד למועמד. שהרי מדובר בפרופיל האישיותי. (תכונות, יכולות, דפוסי חשיבה, ידע על העולם, הבנות וכו’) ולכל אחד כמובן, יש פרופיל אישיותי אחר.

הרם טלפון כעת, ללא התחיבות מצידך. 

אל תהמר. בוא למיונים ליחידה שאליה אתה מבקש להגיע מוכן. 

בהצלחה.  

מועמד לשירות בטחון

ההכנות של מתגייס לקורס הטיס:

הטובים לטיס

השלב הראשון במיונים לצוות אוויר. בשלב זה יבחנו אותך בתפקודים פסיכו-מוטוריים, התמצאות במרחב, ראיה מרחבית, חשיבה כמותית, חשיבה אנליטית, מוטיבציה, קואורדינציה, אוויראות, התנהלות במצבי קצה ועוד מבחני שליטה במרחב.​

השלב המתקדם במיונים לצוות אוויר. בשלב זה יבחנו את הזכרון שלך, תכונות (הרבה תכונות), התנהלות במצבי קצה, התנהלות במצב של חוסר וודאות, אמינות, חשיבה מקורית, בטחון עצמי, מוטיבציה, זריזות, אוויראות ועוד. לשלב החשוב הזה יש משקל רב ביותר במיונים שלך לקורס הטיס. 

בשלב זה תפגוש את הפסיכולוג הממיין. לאחר שנאספו עליך נתונים חשובים ונבנו סביבך קווים כלליים אודות אישיותך ויכולותיך, יבקש הפסיכולוג להכירך מקרוב ולעמוד על טיבך וטבעך. במידה ותעבור אותו, תתבקש לעבור בדיקות רפואיות. אבל עד אז, עליך להוכיח שיש לך את זה. 

השלב האחרון במיונים שלך לצוות אוויר. מעטים עוברים אותו. כ 200 בגיבוש. מספר ימים אינטנסיביים שבהם תתמודד במצבי קצה, בהתנהלות במצבי חוסר וודאות, דינאמיקה קבוצתית ומשימות שמטרתן אחת: להצביע על הפרופיל האישיותי שלך. מבחני שליטה במרחב.​

התקשר עכשיו וקבל פרטים נוספים ללא התחייבות:

ההכנות של מתגייס ליחידות חיל המודיעין:

מיונים לחיל המודיעין

מסלול שחקים הוא מסלול משולב המאגד 7 תתי מסלולים ו-2 תוכניות לימודים לתואר ראשון בחיל המודיעין: שוב”ל, אמנון, ארזים, שמ”מ, מח”א, אח”מ, אע”מ ואמ”מ. בוגרי המסלול משתלבים בהפקה, עיבוד ומחקר של מידע מודיעיני ובמסגרת תפקידם נדרשים להפגין יכולות אישיות גבוהות.

מסלול יוקרתי ומבוקש של חיל המודיעין שתחילתו בשלב קדם צבאי. בוגרי התוכנית משתלבים במרכז העשיה הבטחונית המודיעינית בתחומי התוכנה והחומרה ועוסקים במיטב הטכנולוגיות הקיימות לטובת משימותיהם. בחלק מהמקרים הם נדרשים להמציא את הטכנולוגיה בעצמם. 

חיל המודיעין זקוק למיטב המוחות בהיותו אמון על איסוף המידע, עיבודו והפקתו. לכך חמ”ן מאתר ומגייס מועמדים לתחומים רבים שאינם בהכרח מודיעין, אלא עוסקים בעיצוב ופיתוח מערכות מודיעין, פיתוח אמצעי הדרכה ואפילו בתחומי המתמטיקה והמדעים המדויקים.

התקשר עכשיו וקבל פרטים נוספים ללא התחייבות:

ההכנות של מתגייס למסלולי הקצונה

בהד1

בה”ד 1 הוא בית הספר לקצינים ששם יהפכו חיילים לדור המפקדים העתידי של צה”ל. במהלכו, ייבחנו הצוערים וידרשו להפגין בקיאות, דבקות במשימה ויכולת פיקודית וניהול. אורכו של הקורס כ 3 חודשים וגם במהלכה נושרים חיילים שלא עומדים בדרישות הקורס. בשורה התחתונה, מדובר בקורס שמקנה מיומנויות פיקוד, הובלה, הנהגה והעצמה לצד חשיפה אינטנסיבית לתורת הלחימה של צה”ל.

מסלול קצונה זה הנו  המסלול הישיר והמהיר ביותר לקצונה בצה”ל. מיום הגיוס ועד לתום המסלול, לאחר שנה וקצת, תספיקו לעשות טירונות, לעבור הכשרות רלוונטיות, להתנסות בהכשרות הללו בשטח, לצאת לקורס קצינים ולסיים בהשלמה חיילית של החיל שאליו אתם משתייכים. בתהליך המיון לקבלה למסלול עוברים המועמדים מבחני מיון משוכללים את אלו אשר כבר אוחזים בפרופיל אישיותי המתאים לאופי הקצין.

יום המאה מטרתו לאפשר למועמדות לשירות בטחון להציג את יכולותיהן ולהסתייע בתהליך מיון של הצבא לזיהוי הפוטנציאל שבך לשירות משמעותי ומותאם ליכולותייך. תהליך המא”ה מתחיל כבר בכיתה י”א, ומיועד לכלל הבנות המתגייסות באותו שנתון. כמובן שתוכלי עדיין להתנדב לתפקידים קרביים ולעבור גיבוש לוחמות במידה ונתונייך מתאימים. אורכו של היום הנו כ 7 שעות וכולל מבחני אישיות ויכולת מסוגים שונים.

התקשר עכשיו וקבל פרטים נוספים ללא התחייבות:

ההכנה של מתגייס לקורס חובלים

אחת מההכשרות הארוכות והאיכותיות של צה”ל. 28 חודשים של קורס אינטנסיבי ומיוחד שסביבתו הנה זירת הים. התפקיד כולל פיקוד על צוות לוחמים בכלי השייט השונים של זרוע הים. הוא משלב קרביות וידע נרחב, עבודת צוות, פיקוד ותפעול של טכנולוגיות מהמובילות בעולם.

בתקופה זו מקבלים הצוערים ידע נרחב ועוברים הכנה מיטבית לביצוע משימות ימיות מורכבות, שיהוו חלק משגרת היום-יום והחירום שלהם במהלך התפקיד. בתום הקורס יוענקו לבוגרים סיכת חובל ודרגת סגן. הקורס כולל לימודים אקדמאים ותואר. ולכן, אם אתה רוצה להיות קברניט של כלי מלחמה ולפקד, ההכנה של מתגייס היא הדרך הנכונה עבורך להתחיל. אל תהמר, הרם טלפון. בשיחה אחת תוכל לקבל מידע ששווה לך זהב. 

מבחן סירה

ההכנות של מתגייס ליחידות העילית

מי יעבור את הגיבוש

יחידת עילית בכוחות המיוחדים של צה”ל המתמחה בסיור מיוחד ולוחמה בטרור. היחידה כפופה למערך המבצעים המיוחדים באגף המודיעין. ייעודה המרכזי הוא איסוף מודיעין מעבר לקווי האויב באמצעות הטמנת מכשירים לאיסוף מודיעין אותות, והיא מאומנת בכל סוגי הלחימה.

יחידת קומנדו של חיל האוויר הישראלי.
עיסוקה של היחידה כולל בין היתר פעילות מבצעית מיוחדת.  הלוחמים ביחידה נדרשים לרמה גבוהה של לחימת קומנדו, הישרדות בשטח, ניווט ברמה גבוהה, צניחה והתמחות בתחומים שונים. לוחם ביחידה נדרש לחתום קבע שנה וחצי. 

יחידת החילוץ בהיטס של חיל האוויר הנה אחת מהיחידות היוקרתיות והמיוחדות של צה”ל. תפקידה העיקרי חילוץ טייסים נוטשים, חילוץ נפגעים, חילוץ חשאי מעבר לקווי האויב, טיפול רפואי ופינוי נפגעים משדה הקרב. הם פועלים בתווך אוויר-ים-יבשה בסביבות מוגבלות לחילוץ והצלה 

יחידה 504 אחראית על הפעלת סוכנים סמויים מחוץ לגבולות מדינת ישראל. זוהי יחידה הכפופה לאגף המודיעין של צה”ל. היחידה זכתה להמון שבחים וציונים לשבח על פעילותה. היחידה פועלת בתוך גבולות המדינה וגם בארצות זרות, ומפיקה מודיעיני חשוב, לתכנון מבצעים צבאיים.

התקשר עכשיו וקבל פרטים נוספים ללא התחייבות:

ההכנות של מתגייס לסיירות המיוחדות

ההכנה ליחידות המיוחדות

היחידה מתמחה בלוחמה בטרור ובפעילות מסוערבת נגד מחבלים. תפקידיה כוללים משימות מודיעין ומעצרים מורכבים או סיכול ממוקד של מבוקשים ומחבלים בלב שטחים עוינים תוך שימוש ביכולות מתקדמות ומסווגות, כאשר חלק מהפעילות נעשית בצורה מסוערבת. 

היחידה מתמחה בהשמדת מטרות איכות בעומק שדה הקרב וביצירת מודיעין צבאי. היחידה מתמחה בלוחמת נ”ט תוך שימוש באמצעי לחימה מתקדמים.
ביחידה מפתחים אמל”ח מתקדם לפתרונות יצירתיים וחידושים טכנולוגיים בהתאם לצרכיה המיוחדים.

היחידה מתמחה בפעילות יבשתית מורכבת, ובמקור נועדה ללוחמת גרילה כנגד ארגון חזבאללה ברצועת הביטחון שבדרום לבנון. היא מתמחה בלחימה בשטחים סגורים, בסבך, שדאות, הסוואה ועוד. ניסיונה הרב של היחידה בלחימה מול כוחות לא סדירים, במיוחד מול חזבאללה בדרום לבנון.

 יחידת הכלבנים של צה”ל, שתפקידה להפעיל כלבים בשימוש צבאי למשימות ייעודיות. הקשר בין הכלב לנוהג (המפעיל) הוא אישי מאוד. החייל מקבל את הכלב ומבלה איתו זמן רב ולכן היחסים ביניהם מאוד חשובים לפעילות המבצעית, ומהווים למעשה חלק בלתי נפרד מאופי היחידה.

התקשר עכשיו וקבל פרטים נוספים ללא התחייבות:

ההכנות של מתגייס לצו ראשון ולפסיכולוג הממיין

משחקי מילים מתגייס

אתם בטח יודעים כבר דבר או שניים על הצו הראשון. ביום הזה תעברו תחנות שונות. כולן חשובות. כולן משפיעות על עתידכם. אבל ללא ספק, התחנה המשמעותית ביותר בה אתם תקבלו מנדט להשפיע על שיבוצכם בצבא הוא השלב של המאבחנת הפסיכוטכנית. 
בשלב זה, אתם נפגשים עם חיילת אשר מצוידת בכלים ובניסיון שמטרתה לדלות מכם את סיפורכם האישי ולהתאימו לתוך תבניות מובנות ולהפוך אותו למדיד. בסופו של דבר, המטרה להמליץ על מסלולים ואפיקים שעשויים להתאים לכם. 

המאבחנת הפסיכוטכנית היא לא פסיכולוג ממיין. אך יש לה את המשקל העצום בקביעה לגבי עתידכם הצבאי. השיחה אורכת בין חצי שעה לשעה וחצי.רבים חושבים שיצליחו לעגל פינות. אך זהו פרק זמן עצום להחזיק בדמות שהיא אינה שלכם באמת. המאבחנת מיומנת ומנוסה ואם היא תחוש מרומה הדבר ישפיע מיד על שיבוצכם. לעומת זאת, הכנה נכונה וממוקדת תאפשר לכם להתגבר מעל נקודות בחייכם שאולי תרצו להצניע. או להדגיש את אלו שיצרו את הרושם המבוקש. ההכנה במתגייס היא תמיד אישית! פרטנית! היא אינה כללית כלל. לא עוסקים בהכנה בטיפים או בעצות כלליות . אלא בהקנית מיומנויות תקשורת רלוונטיות ותרגול רב בהם עד לכדי הטמעה ויכולת להצטיין במפגש.

מי אתה באמת

בקבלה למסלולים המיוחדים בצבא אין מנוס ממפגש עם פסיכולוג ממיין. הפסיכולוג הממיין הוא שלב בתהליך המיון משמעותי ביותר. שלב זה מגיע על פי רוב לקראת סוף תהליך המיון. יש רציונאל לכך. עד עתה, המערכת אספה עליכם נתונים באמצעים אחרים: נדרשתם למלא שאלונים, נבחנתם במבחני אישיות, ידע, הבנה וכו’ במחשב. אפילו הדינאמיקה הקבוצתית בשלב מתקדם נעשתה בדרך כלל בניכוי הפסיכולוג הממיין. 

מדוע? כי הפסיכולוג הממיין הוא משאב מאוד יקר. כסף. להעסיק בשכר איש מקצוע, מיומן, שמקדיש 100% מזמנו לטובת תהליך מיון מורכב עדיף שייעשה בתום התהליך כאשר שאר המבחנים כבר על השולחן. כאשר יש נתונים גולמיים לגבי היכולות שלכם, הכישורים שלכם והאישיות שלכם. כעת, משנופו רבים מהתהליך, מגיע שלב של איש מקצוע מנוסה שיעבור על כל הנתונים ויוכל להשוות את הנתונים למול האדם שנמצא מולו. לא רק זאת, אלא גם לעמוד על טיבו ולנסות להבין את המניעים של המועמד, האתגרים והשאיפות. 

אל תהמרו על השלב הזה. לפסיכולוג הממיין כדאי לבוא מוכן. חשוב להבין. ההכנה אינה כיצד לערום על הפסיכולוג. הכנה איכותית ומקצועית תאפשר למועמד להביא את מיטבו ואת הפוטנציאל שבו. 

מבחני המיון

הוא באמת רואה הכל

התקשר עכשיו וקבל פרטים נוספים ללא התחייבות:

מתגייס - בוא להכנה, תבין!

תרשו לי לעזור לכם 😊

כתוב את הכותרת כאן

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

דילוג לתוכן