הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

ירפא ב’ – ראיון עם הפסיכולוג

הגעתם לשלב ירפא ב’? בשעה טובה! המאמר הזה הוא בשבילכם. שלב המיונים השלישי של ירפ”א (יחידת הרפואה האווירית) כולל ראיון עם פסיכולוג. שלב זה הינו חלק מכלל המבחנים האישיותיים הקיימים במיונים. הוא בודק קריטריונים רפואיים ואישיותיים.

מבחן פסיכולוגי חשוב להתכונן

בדיקות פסיכולוגיות נפוצות במיונים לתפקידים השונים בצבא. בכל הנוגע ליחידות המובחרות, המבחנים הפסיכולוגיים בכלל ומבחני האישיות בפרט, בעלי משקל גבוה בשיקולי הקבלה לתפקידים הרצויים. לכן, בגלל שמדובר במבחן הבוחן את אישיותכם, כדאי שתתכוננו אליו.

ירפ”א ב’ – ריאיון עם פסיכולוג

הריאיון הפסיכולוגי הוא שלב המיונים השלישי במיונים לצוות אוויר ומתבצע בירפ”א 112 בתל השומר. (אגב, בשנה האחרונה, הראיונות נעשו באמצעות ה Zoom והיו לכך השלכות רבות שאדון עליהם במאמר נפרד). במיוני ירפ”א א’1 ו ירפ”א א’2, מעבירים אתכם מבחנים פסיכולוגיים, מבחני אישיות ויכולת. במיוני ירפא ב’, עורכים לכם ריאיון עם פסיכולוג. זהו שלב מהותי עבור ההחלטה האם לקבלכם ולכן מבצעים אותו רק בשלב השני. הלחץ ואי הוודאות ממבחן זה הם סיבות טובות כדי להגיע אליו מוכנים. הפסיכולוג הממיין הוא (או היא) תחנה חשובה ויקרה בתהליך המיון. לאחר שנצטברו אודותיכם נתונים רבים, הפסיכולוג הממיין יהיה זה שיקרא את הנתונים, יבצע הערכה, ידגיש נקודות עניין שעלו מהמבחנים ויבקש לעמת ולאמת אתכם ביחס אליהם. לא רק זאת. תפקידו גם לבחון לראשונה בעין מקצועית האם ישנם דפוסים, התבטאויות, מחשבות, התנהגויות שעשויות להצביע על התנהלות לא תקינה או לא מתאימה לפרופיל האישיותי של טייס בחיל האוויר.

ראיון עם סטנדרטים גבוהים

הריאיון עם פסיכולוג ירפ”א הינו ראיון ייחודי. מטרתו, לאתר תכונות שונות הקיימות בכם, שיכולות להתאים לתפקיד, או לחלופין לאתר תכונות שאינן מתאימות. זהו אבחון מקצועי ומחמיר, המסתמך על ספרות מקצועית ונשען על עשרות שנים של ניסיון מצטבר אודות אופיו של איש צוות אוויר. שהרי, לחיל האוויר יש למעלה מ 70 שנים של ניסיון בהעסקת טייסים. הם יודעים בדיוק מה הם מחפשים. יתרה מזאת, הפרופיל האישיותי שמבקשים לטייס כיום שונה ואפילו מאד מזה שהיה לפני עשור, ובוודאי עשרות שנים. לכן, כדאי להגיע אליו מוכנים ולהציג את אישיותכם ותכונותיכם באופן הנכון והמועיל.  

להגיע מוכנים לריאיון אצל הפסיכולוג הממיין
  • הכנה באמצעות מומחה מנוסה – חשוב להתכונן עם אנשים המכירים את התחום ובעלי ניסיון רב. כך תתכוננו באופן ממוקד ומותאם למבחן ולריאיון של התפקיד לו אתם מתמודדים.
  •  פרופיל אישיותי מתאים – כדי להתאים לתפקיד לו אתם מתמיינים, חשוב לחזק תכונות קיימות שלכם ולאתר תכונות פחות מוכרות. כך תקבלו כלים שימושיים, באמצעותם תוכלו לתת ביטוי לתכונות האופי שלכם בצורה הטובה ביותר.
לבטא את האישיות שלכם

כשאתם מתמודדים לתפקיד מסוים, חשוב לדעת מהן התכונות החשובות לתפקיד. האם יכולת עבודה עצמאית, יכולת עבודה בצוות, יכולת עמידה בלחץ, פתרון בעיות יעיל, כושר מנהיגות וכו’? לעתים מה שבודקים ומבדיל בין תפקיד לתפקיד הוא הדגש שנותנים לתכונות מסוימות על פני אחרות. לעיתים קיים שוני מהותי בין התכונות הנדרשות לכל תפקיד ותפקיד. הכרת התכונות הנדרשות בעת ההכנה, תשמש לכם מפת דרכים כשתגיעו לשלב ירפ”א ב’ וראיונות פסיכולוגיים בכלל.

אצלנו במתגייס – הכנה איכותית לאיתור ומימוש תכונותיכם

תכונות אופי של כל מועמד חשובות ומהותיות עבור קבלה לתפקידים השונים. לכן, ההכנה במתגייס ייעודית ואיכותית ביותר. מטרתה לזהות את התכונות הרצויות כדי שתתנו להן ביטוי בחייכם בכלל ובשלבי המיון השונים בפרט.

לכן, המטרה שלכם אינה לעבור את שלב הפסיכולוג הממיין בירפ”א ב’! המטרה שלכם צריכה להיות לחשוב, להתנהל ולפעול כמו טייס. וזה הבדל של שמיים וארץ.

ריאיון אצל הפסיכולוג

כיצד להציג עצמך במיטבך
יום המיונים החשוב ביותר בתהליך המיונים שלך לצה"ל.
  • הכנה ממוקדת לאחד השלבים הקריטיים בתהליך המיון
מומלץ
הכנה לירפא ב'

ירפא ב'

מיונים לצוות אוויר
השלב המכריע - הריאיון אצל הפסיכולוג הממיין
  • תשאול ועימות מידע
  • שפת גוף
  • זיהוי תכונות המועמד
  • התנהלות במצבים
מומלץ
ירפא ב'

רוצה לדעת פרטים נוספים?

התקשר עכשיו או השאר את פרטיך ואצור עמך קשר
צור קשר מתגייס

מאמרים נוספים:

התקשר עכשיו וקבל פרטים נוספים ללא התחייבות:

מתגייס - בוא להכנה, תבין!

השאר שם וטלפון ואצור עמך קשר

מתגייס - בוא להכנה, תבין!

תרשו לי לעזור לכם 😊

כתוב את הכותרת כאן

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

דילוג לתוכן