הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

מבחן אישיות

מבחן אישיות או יותר נכון, מבחני אישיות בצבא, מהווים את אחת התחנות המלחיצות, החשובות והמשפיעות ביותר על הצלחה בשלבי המיון ליחידות המובחרות. 'מתגייס' מזמינה אתכם להכנה ייחודית ופרטנית. הכנה ששתסייע לכם לצלוח את מבחנים אלו, להבין מהם מבחני התאמה של הצבא, להתכונן אליהם ולהתקדם שלב אחד נוסף בדרך לשירות משמעותי!

מבחני אישיות בצבא

מבחני אישיות באופן כללי, הם שורה של מבחנים פסיכולוגיים מגוונים. מטרתם בסופו של דבר היא הבנת אישיותו של המועמד ברמות שונות. מבקשים לזהות הבנת דפוסי חשיבה, נטיות אופי, קשיים רגשיים ונקודות חוזק\חולשה. קיימים סוגים שונים של מבחנים כאלה, וביניהם:

מבחן 300 – מבחן האישיות שנמצא בשימוש רחב ביותר בצבא ובארגונים. המבחן מבוסס על משפטים והנחות, עליהם המועמד צריך להשיב בהתאם לאופיו.

מבחן השלמת משפטים – מבחן המבוסס על משפטים שיש להשלים, או לסדר בצורה מסוימת.

מבחני ציור – מבחנים המבוססים על ציור שמתבקש המועמד לצייר בנושא מסוים (למשל עץ או בית).

מבחן תמונות ופרשנותם – מבחן מבלבל ביותר, המבוסס על הצגת תמונות מסוימות הכוללות לעיתים עצמים (ברורים ופחות ברורים), סיטואציות וכד'. על המועמד לנסות ולהסביר את התמונה.

  • חשוב לציין, שלמבחני האישיות יש משקל רב בתהליך המיון ליחידות מובחרות ובכלל, ופעמים רבות מבקשים מהמועמד לענות על כמה מבחנים כאלה, כשכל מבחן בעל אופי שונה.

מהי הצלחה במבחן אישיות?

בשונה ממבחנים אחרים שאנו מכירים מהחיים, מבחן זה נועד לבחון התאמה לתפקידים מסוימים. כל תפקיד דורש יכולות אחרות, ולכן "הצלחה" במבחן כזה היא איננה ציון בודד בלבד, אלא תוצאה המעידה על תכונות אופי רצויות.

מדוע להתכונן למבחן אישיות?

אין תשובת בית ספר – ישנן כמה סיבות להכנה מוקדמת למבחן אישיות, כשהראשונה שבהן היא אופיו ומטרתו הייחודית. אין טעם "ללמוד" את המבחן עצמו, שכן המבחנים עצמם משתנים מעת לעת. כמו כן, אין טעם ללמוד תשובות בע"פ.

גורמי השפעה שונים – מבחן אישיות, הוא מבחן שרובנו לא רגילים לענות עליו. לא משנה אם זה שאלון היגדים, ציור וכד'. לחץ והתרגשות הם משתנים שיכולים להשפיע מאוד על אופי התשובות, וכמו כן גם הסביבה הפיזית. 

צורך בכלים ייחודיים – המסקנה משתי הסיבות האלה, היא שיש צורך בפיתוח כלים ייחודיים ובהכנה המותאמת הן לתפקיד והן לכל מועמד ומועמד.

כיצד מומלץ להתכונן למבחני אישיות בצבא?

הצעד הראשון, הוא הבנת הפרופיל האישיותי שלך. לפני שיוצאים לדרך. זהו רק השלב הראשון. אבל נחוץ עבור התפקיד הרצוי, שכן אין "נכון" או "לא נכון" במבחני אישיות.הצעד השני, הוא לנסות ולהצטייד בדפוסי חשיבה ומיומנויות הנדרשות עבור התפקיד, אבל לא רק! אלא גם עבור השירות עצמו והתפקוד בעת משימות. לעיתים קרובות, אפשר לראות שיש מקרים בהם קיימת חוסר התאמה בין המועמד לתפקיד. אולם, קיימים גם מקרים רבים שבעזרת הכנה נכונה ופרטנית ניתן להצליח ולהתקבל לתפקיד הרצוי.

מה הייחודיות של מתגייס?

כל מועמד בהכנה של מתגייס , מקבל הכנה אחד על אחד, איכותית ופרטנית. את ההכנות מעביר רן אדוני טמיר. ההכנה עוסקת בהקניית דפוסי חשיבה, כישורים ומיומנויות בראש ובראשונה. הרעיון הוא להבנות במועמד יכולות לתפקד, לפעול, לחשוב ולהתבטא כמו שאדם בתפקיד צריך להיות. שהרי, ממילא אם תחשוב כמו, תפעל כמו ותיישם כמו, בסופו של דבר אתה מפיק את מה שאתה מתבקש לו. ולכן, גם אם יחליפו את המבחנים, ישנו אותם, יטייבו אותם וכו', אתה תמיד תוכל להתמודד בהם בהצלחה. אז, תהיה בך היכולות שהמבחנים הללו מחפשים מלכתחילה במבחני האישיות עצמם, אולם המטרה העיקרית היא להעניק למועמד את המפתחות הנכונים, כך שכל מה שיישאר למועמד הוא להביא לידי ביטוי את עצמו והכלים שרכש, במבחני האישיות וגם בשירות מוצלח לאחר מכן.

מבחני אישיות

רוצה לדעת פרטים נוספים?

התקשר עכשיו או השאר את פרטיך ואצור עמך קשר
צור קשר מתגייס

מאמרים נוספים:

התקשר עכשיו וקבל פרטים נוספים ללא התחייבות:

מתגייס - בוא להכנה, תבין!

תרשו לי לעזור לכם 😊

כתוב את הכותרת כאן

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

דילוג לתוכן