הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

נכשלת במבחני המיון? מה עכשיו?

לא כל אחד מצליח להתקבל ליחידות המיוחדות. רבים ניגשים. אך רק המתאימים ביותר מתקבלים. נכשלת במבחני המיון? מה עכשיו? מה קורה לאלו שנשרו בדרך? הם ממשיכים להתמיין. במרבית הפעמים, המשפך של תהליך המיון אינו מיטיב עם אלו שנשרו. כאילו הצבא אומר: קיבלת את הצ'אנס שלך חביבי. פיקששת? עכשיו תורנו לקבוע את השיבוץ שלך.

זה לא חייב להיות כך.

יש לך עדיין את היכולת לקבוע ולהשפיע על השיבוץ שלך. למעשה, תגלה שבליווי מקצועי, עבודה נכונה ובהשקעה של מחשבה אתה עשוי למצוא את עצמך במסלול שלא חלמת עליו בכלל וסיכוי סביר שלא שמעת עליו כלל. אני תמיד אומר שצבא זה כמו מדינה: יש בו את כל המקצועות: מראש ממשלה (רמטכ"ל) ועד לדוגמן. (כן.. יש דוגמן ודוגמנית בצבא) הכל.. באמת. אם רק היית יודע על כך וכיצד לטייב את עצמך לשם.

בשיחות שאני עורך עם מועמדים והוריהם אני מקבל כל כך הרבה פידבק חיובי והודיה על כך שהשירות הזה היה ממש חיוני ושינה לגמרי את הראיה לגבי הגיוס והשירות ועד כמה הוא תרם להתאוששות מהקושי והחוויה השלילית מהפסילה מהמסלול המבוקש של המועמד.

מפעם לפעם אני מתייחס לשאלות ומסרים באתרי פוסטים מוכרים. אני מביא כעת אחד מהם. אני חושב שהוא רלוונטי:

עניתי לפוסט של אמא שפרסמה את השאלה הבאה:

"

הי,
לבן שלי יש נתונים שלמיטב הבנתינו הם מאוד טובים (דפר70/קבא54/פרופיל82)
הוא קיבל זימון אחד למיון לטיס ואחכ יום סיירות שלא הצליח לו כ"כ וזהו!!
יכול להיות דבר כזה?
אם לא סיירות אז זהו רק חיל כללי וגם מה זה אומר בעצם?
מדובר בבחור מוכשר עם יכולות גבוהות מאוד ונדמה לי שהצבא הולך לפספס אותו והוא לקראת תסכול ארוך של 3 שנים. מה עושים??

עניתי כך:

בתפקידי, אני מכין מועמדים למבחני המיון ליחידות מיוחדות. אותם חברה שבאים אלי, הם בעלי מוטיבציה עצומה כצפוי לאלו שמבקשים לשרת בתפקידי מפתח בצבא.

במהלך עבודתי איתם, אני מגלה פעמים רבות שהמועמד/ת עשוי למצוא דווקא סיפוק/ הצלחה/ הגשמה בתפקידים אחרים שלאו דווקא זה שהוא/היא באו אלי להכנה.

בשלב זה, אני נוטה לשתף את המועמד ואת הוריו (בעדינות ובזהירות - שמא הדבר עשוי להיות מטלטל מידי) ברעיון שיכול להיות מקצוע/ תפקיד אחר שהמועמד יוכל למלא בצבא במידה ולא יצליח בתפקידו. שהרי, מעטים בלבד מצליחים לסיים את ההכשרות המיוחדות כמו טיס/ חובלים/ מודיעין וכו'.

וראה זה פלא. תמיד יש תגובה חיובית ומבינה לרעיון של "היום שאחרי", לשלב שחלילה יגיע אם לא יצליחו לסיים את ההכשרה. והדבר מוכיח את עצמו במספר מישורים:

  • למועמד יש גם את ההבנה שיש תפקיד אחר שהוא ירצה לעסוק בו
  • תקופת האבל כתוצאה מהדחה מתקצרת ואף מסתיימת מהר מאוד (נוכחתי לגלות שהקושי הוא עצום וחברה סוחבים את התסכול והכאב מהדחה שנים רבות אחרי)
  • יש בזה פן אסטרטגי שמאפשר למועמד לחשוב קצת על העתיד ועל קריירה לאחר השחרור.

התהליך הזה מאוד איכותי ומועיל. אני סבור שכל מועמד לשירות צבאי צריך לעבור תהליך שכזה. אחרי הכל, צבא זאת מדינה קטנה. יש שם את כל המקצועות הקיימים באזרחות ועוד.

לכן, נראה לי, כשכתבת שהצבא אולי יפספס את בנך, התרשמתי שכדאי לכם להשקיע מחשבה במבט רחוק יותר.

--- עד כאן הפוסט.

נכשלת במבחני המיון? מה עכשיו?
אתה מוזמן להתקשר אלי או לבקש מאחד מהוריך להתקשר. אני בטוח שתמצא את השיחה בטלפון איכותית ולא מחייבת.
בהצלחה

רן

נכשלת במבחני המיון? מה עכשיו?

רוצה לדעת פרטים נוספים?

התקשר עכשיו או השאר את פרטיך ואצור עמך קשר
צור קשר מתגייס

מאמרים נוספים:

התכונות שלך

התכונות לתפקיד

אם מישהו היה מבקש ממך לתאר את אישיותו של חבר קרוב , איזה דברים למשל היית אומר עליו? תשובות שאתה עשוי לענות תהינה למעשה מונחים תיאוריים, כמו "מוחצן", "טוב לב",
קרא עוד »

שאלון 300

אחד המבחנים עלומים ובלתי ניתנים כמעט לפרשנות מחד ומאידך, שגורים בפי המועמדים ליחידות המובחרות הנו שאלון 300. בעת המיון ליחידות המובחרות נדרשים המועמדים לעבור סדרת מבחנים שמצביעים על הפרופיל האישיותי
קרא עוד »

התקשר עכשיו וקבל פרטים נוספים ללא התחייבות:

מתגייס - בוא להכנה, תבין!

תרשו לי לעזור לכם 😊

כתוב את הכותרת כאן

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

דילוג לתוכן