הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

קורס טיס – שלב ירפ”א א’1

קורס טיס - שלב ירפ"א א'1

קיבלתם זימון למיונים לצוות אוויר בפעם הראשונה? בהצלחה. כנראה הנתונים שלכם גבוהים ונמצאתם מתאימים לתהליך המיון לקורס הכי יקר ויוקרתי במדינת ישראל.

אם תחטטו קצת באינטרנט ותקראו תגלו שהשלב שלפניו אתם עומדים מכיל מספר מבחנים ייחודיים, בהם: מבחן סימולטור, מבחן קובית דינור, מבחן התמצאות במרחב ועוד...
מערך המיון של צוות אוויר מאוד משוכלל ומנוסה. בנוסף, הם כל הזמן עם היד על הדופק לשפר את תהליך המיון ולנסות לקבוע ולנבא מי מהמועמדים מתאים להיות איש צוות אוויר. למעשה, בשנים האחרונות הם שינו את פורמט המיונים באופן דרמטי:
אם פעם היה שלב נוסף, מקדים לשלב שאליו אתם כעת מיועדים ובו היו מבחנים על מכשירים מכאניים, פאזל מקפיצים וברגים ואחרים, הם בטלו את היום הזה, ולאחר מכן שינו והרכיבו מחדש את סדר המבחנים.
כיום שלב ירפ"א א'1 שאליו תגיעו מכיל סדרת מבחנים שברובם מודדים את התפקוד המכאני של המועמד: קשר עין יד (קואורדינציה), יכולת התמצאות במרחב, חשיבה פסיכוטכנית והבנה לפרשנות של המועמד לעולם.

חשוב שתדעו, שכל המבחנים שתעברו (ועברתם עד עתה) מטרתם אחת: לזהות את הפרופיל האישיותי שלכם: את התכונות שלכם ואת היכולות שלכם. כל המבחנים הללו, מוזרים ומיוחדים מבקשים להצביע האם יש לכם את הכישורים, היכולות ודפוסי החשיבה כפי שהם מצפים שיהיה לאיש צוות אוויר. על כן, מה שתרצו בוודאי כמועמדים זה להביא לידי ביטוי במבחנים הללו את היכולות והמיומנויות של איש צוות אויר.
המבחנים שאתם צפויים להם למעשה מבחנים עלומים. שוב, תוכלו לקרוא באינטרנט אודותיהם אולם המרחק להטמעת היכולות בך רחוקה. מדוע? כי הסברים על מה היה למועמדים שהתמודדו את המבחנים הללו והתיאורים שלהם מה היה להם לא רלוונטיים.
אתם לא רוצים ללמוד לרמות את המערכת. אתם לא מחפשים תשובות. אתם מחפשים להביא לידי ביטוי יכולת אמיתית שבכם! יכולת שקיימת בכם. אחרת מה הטעם? ממילא יגלו במוקדם או במאוחר אם יש לכם את אותן יכולות. מועמדים שעברו את המבחנים הללו מתארים לדוגמא את קוביית דינור המפורסמת. למעשה מבחן להתמצאות במרחב. אני מתפלא בכל פעם על אותם פוסטים. מה מטרתם? לעזור למועמד לרמות? אם המועמד לא ילמד כיצד להביא לידי ביטוי יכולות של ראיה מרחבית ולא יתאמן בפענוח הגירויים במרחב מה הטעם? כך גם מבחנים אחרים באותו היום.
בנוסף לכך, תתבקשו להתמודד מול סימולטור טיסה. פעם, המבחן הזה ארך כ 50 דקות גג. כיום סימולטור הטיסה ביום ירפא א'1 נמשך כ 3-4 שעות. ובמהלכו ניתן להפסיק לכם את המבחן אם מזהים שאתם לא ברף הרצוי. על כן, הכנה נכונה והבנה מה נדרש בשלב זה חיונית ביותר. רק לידיעתכם, בשלב הבא, ירפ"א א'2, שם תתבקשו להתמודד מול סימולטור אחר כ 4-5 שעות. והם יודעים מה הם עושים. כי שם אתם נמדדים בסקאלה לגמרי אחרת של יכולות.

אם אתם שואפים להיכנס לקורס הטיס, אתם רוצים למקסם את היכולות שלכם. אתם רוצים להצליח במבחני המיון. לשם כך כדאי שתבינו ראשית שבאמת מה שמחפשים זה את התכונות שלכם, את היכולות שלכם ואת הפרופיל האישיותי שלכם.

בהצלחה.

ירפא א1

רוצה לדעת פרטים נוספים?

התקשר עכשיו או השאר את פרטיך ואצור עמך קשר
צור קשר מתגייס

מאמרים נוספים:

מבחן השלמת משפטים

השלמת משפטים באופן ספונטני מלמדת דבר מה על אישיות המועמד. למועמד מוצגים עשרות משפטים אותם הוא נדרש להשלים, כשלא ניתנת כל הוראה מיוחדת לפני השלמתם. זאת אומרת שבאפשרותך להשלים את המשפט לפי רצונך, הרגשותייך ותחושותייך. הכמות הגדולה של המשפטים וכן העובדה שלא ניתנת הוראה מדוייקת להשלמת המשפטים, לרוב יוצרים לחץ ובלבול. המטרה היא לזהות נקודות חולשה של המועמד שנחשפות במצבי לחץ.
קרא עוד »
המכשירים בסימולטור

סימולטור הטיסה ירפא ירפ”א

במהלך מבחני הירפ"א ( 1 ו 2) , ימי מבחנים שברובם טיסות, תדרש לתפעל בצורה מעולה את המכשירים שיונחו לפניך. עליך[,ופו של דבר, להצטיין בנווט המטוס על פי רצונך ובהתאם
קרא עוד »
קואורדינציה במבחני המיון

קואורדינציה במבחני המיון

מועמד לקורס הטיס? או לתפקיד יוקרתי אחר שדורש הפעלה משוכללת של הידיים? אתה עומד לעבור מבחנים של קואורדינציה! אם אותרת על ידי מאבחנת בצו ראשון למסלול מיון צוות אוויר, אתה
קרא עוד »

התקשר עכשיו וקבל פרטים נוספים ללא התחייבות:

מתגייס - בוא להכנה, תבין!

תרשו לי לעזור לכם 😊

כתוב את הכותרת כאן

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

דילוג לתוכן