הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

הכנה לגיבוש – מבלי להזיע טיפה…

" הבן שלי לפני גיבוש טיס ואני רוצה לקבל פרטים על ההכנה שלכם"

עם המשפט הזה פתחה אמא של מועמד לקורס הטיס ממושב בצפון הארץ. אני תמיד מתפעל מהורים שמתקשרים בשם הילדים שלהם. מצאתי שישנה הלימה בין הורים שמעורבים בתהליך הגיוס של הילדים שלהם לבין הצלחתם בתהליכי המיון ובשירות הצבאי.

פגשתי את נ' ואת אמו לאחר ששוחחתי עם שניהם בטלפון והסברתי להם אודות הייחודיות של ההכנה במתגייס.

כאשר מגיע אלי לראשונה מועמד, שנמצא כבר בשלב מתקדם במיונים, ההכנה הופכת להיות יותר מאתגרת ויותר משוכללת. צריך להבין את האתגר של הכנת מועמד למבחני מיון בשביל להבין שהרבה יותר קל להקנות אצל המועמד כבר לקראת המפגש הראשון מול הצבא את המיומנויות והיכולות הנכונות על מנת שניתן יהיה לראות דפוס חשיבה עקבי וזהה על פני מבחנים שונים שמשתרעים על פני מספר חודשים ולעיתים יותר משנה.

מתוך המבחנים נגזר הפרופיל האישיותי והתכונות של המועמד. יחד עם זאת, קבוצת גיל זו שאליה משתייכים המועמדים אינה יציבה ונמצאת בשינויים ללא הרף. לכן חשוב לשמור על קו עקבי בין מבחן אחד למשנהו גם אם יש ביניהם לעיתים פער של חודשים. אם המבחנים יעידו על כך שהיום עניתי כך ומחר אחרת לגבי אותו הנושא, תהיה לכך השפעה שלילית על סיכוייו של המועמד להמשיך בתהליך.

בכל מקרה, ההכנה לגיבוש ב"מתגייס" אינה עוסקת בכושר. למרות שמרבית המועמדים לגיבושים עוסקים בהכנות פיזיות חודשים רבים לפני, הם עדיין לא עושים את הדבר הנכון והנדרש שיוביל בסופו של דבר להצלחה בגיבוש.

לא בוחנים כושר. את זה אתה חייב לזכור!

מחפשים להכיר אותך. לזהות את הפרופיל האישיותי שלך כשאתה נמצא תחת לחץ למשל, או איך אתה במילוי פקודות או עם החברים וכו'..

ההכנה לגיבושים במתגייס מחולקת למספר שלבים. בשלב הראשון, אם טרם עברת הכנה בעבר במתגייס, נדרש לבנות את הפרופיל האישיותי שלך. אין ברירה. זאת נקודת המוצא שלנו. מי אתה. לאחר מכן המועמד עובר מסלול מיוחד של הבניה של דפוסי חשיבה מקוריים שמטרתם לגרום לו להבין מה נדרש בגיבוש ואיך להביאם לידי ביטוי. בדרך המועמד חווה טלטלות רגשיות, ניפוץ של דפוסי חשיבה שגויים ובניה של דפוסים מועילים. המועמד זוכה להכנס לתוך מגרש משחקים אמיתי, פיזי, חוויתי ועוצמתי שבו הוא לומד להיות הכי טוב. זהו שלב שבכל פעם שאני והמועמד עומדים בפתחו, אני מרגיש צורך לומר לו: Free your mind. ומלמד את המועמד להשתחרר מדפוסי חשיבה לא מועילים וקבעונות לטובת אחרים שיתמכו בו ויסייעו לו בגיבוש. המועמד גם לומד בהמשך כיצד להתמודד עם דינאמיקה חברתית ועבודה קבוצתית ולהשיג את מטרותיו. בתום ההכנה העוצמתית הזו, אין מועמד שלא העיד שעשה קפיצה קוונטית מתחילת ההכנה לסופה.

מרבית המועמדים שעוברים הכנה לגיבושים במתגייס עוברים. אחוז הצלחה מאוד גבוה שאני מאוד גאה בו. אמנם זהו סוג אחד של הכנה מתוך הכנות משוכללות אחרות, אך בהכנה לגיבוש תמיד יש משהו מאוד מאתגר ומורכב מחד אך ניכר לעין בתוצאה.

הכנה לגיבוש

רוצה לדעת פרטים נוספים?

התקשר עכשיו או השאר את פרטיך ואצור עמך קשר
צור קשר מתגייס

מאמרים נוספים:

מבחן השלמת משפטים

השלמת משפטים באופן ספונטני מלמדת דבר מה על אישיות המועמד. למועמד מוצגים עשרות משפטים אותם הוא נדרש להשלים, כשלא ניתנת כל הוראה מיוחדת לפני השלמתם. זאת אומרת שבאפשרותך להשלים את המשפט לפי רצונך, הרגשותייך ותחושותייך. הכמות הגדולה של המשפטים וכן העובדה שלא ניתנת הוראה מדוייקת להשלמת המשפטים, לרוב יוצרים לחץ ובלבול. המטרה היא לזהות נקודות חולשה של המועמד שנחשפות במצבי לחץ.
קרא עוד »

התקשר עכשיו וקבל פרטים נוספים ללא התחייבות:

מתגייס - בוא להכנה, תבין!

תרשו לי לעזור לכם 😊

כתוב את הכותרת כאן

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

דילוג לתוכן