הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

חיל המודיעין טלפון

חיל המודיעין טלפון

חיל המודיעין הוא אחד החילות המפורסמים, החשובים והמבוקשים ביותר בצה”ל. בהתאם, השתלבות בכל אחד מתפקידי חיל המודיעין מחייבים יכולות ייחודיות וכישורים, המתבטאים הן באופי המועמדים והן ביכולותיהם לנתח מידע, להתמודד עם נתונים שונים ובכלל, להתמחות בתחומים ייחודיים ומסווגים. 

שלבי המיון לחמ"ן

את הבקשה למיוני מודיעין ניתן להגיש במייל, או להתקשר לחיל המודיעין טלפון. באופן כללי ביותר, ניתן לחלק את המיון לתפקידי המודיעין לשני שלבים עיקריים: מיון  (למסלולי) כלל חמ”ן, והמיונים הפרטניים לכל מסלול. חשוב לזכור, כי מטרת המיון למסלולי כלל חמ”ן היא בין היתר לוודא כי המועמדים עומדים בכמה תנאי סף גבוהים מאוד הרלוונטיים לחיל המודיעין כולו. 

שלבי המיון לחמ"ן

כאמור, ישנם לא מעט תפקידים איכותיים ומאתגרים בחיל המודיעין. הנה כמה מן המסלולים:

 

גאמא – מסלול המתמקד בסייבר ובמילים אחרות, בתפקיד הנוגע לעולם הווירטואלי, נושאים הנוגעים למחשוב, ולנושאים ביטחוניים ייחודיים.

 

ארזים – מסלול עתודה, הכולל למידה לתואר ראשון בנושא מתמטיקה ומדעי המחשב, ולאחר מכן השתלבות בצה”ל בתחום הכולל מחקר, מתמטיקה וסייבר. מדובר במסלול יוקרתי ביותר.

 

אע”ם – מסלול עיקרי בפעילות המודיעין הישראלי. הוא כולל הכשרה בתחומים שונים הנוגעים הן לאיסוף , עיבוד וניתוח, לצד הכשרות הנוגעות לתחום המחשוב והסייבר, בדומה לתפקידים אחרים בחיל המודיעין.

 

אח”ם – מסלול המשלב טכנולוגיה, סייבר, מחקר ועוד, ונוגע בין היתר לניתוח נתונים והסקת מסקנות, וכמובן פעילות בתחום הסייבר ואתגרים ביטחוניים.

 

אמנון – מסלול הכולל הכשרה של חיילים שאינם בעלי רקע בתחום הסייבר ו\או טכנולוגיה ומחשבים, לעיסוק בתחומי טכנולוגיה שונים בחיל המודיעין. 

מיונים לחיל המודיעין: מה חשוב לדעת?

          בטרם המיונים – ישנה חשיבות רבה לציונים גבוהים בבגרות במקצועות הרלוונטיים לתחומי המודיעין, כגון: שפות, מחשבים ומדעים מדויקים באופן כללי.

          סוגים שונים של מבחנים – לצד מבחני הידע , קיימים גם מבחני אישיות רבים, כמו מבחן 300 (מבחן הכולל היגדים), מבחן דינאמיקה קבוצתית שנועד לבחון כישורים שונים של המועמד בחברה, ראיון אישי ועוד. חשוב לציין, כי מאפיינים עיקריים הנדרשים מהמועמדים הם אמינות ועקביות.  

 

          רמת סיווג גבוהה – פן נוסף שיש לקחת בחשבון לפני ובעת המיונים, הוא שתפקידי המודיעין דורשים רמה גבוהה של סיווג. לכן, מועמדים נדרשים לעבור גם תחקיר ביטחוני.

איך ניתן להתכונן מראש למיוני מודיעין?

כדי להתכונן כראוי למבחני ושלבי המיון, יש צורך בהכרת הפרופיל המלא של המועמד האידאלי לתפקיד, על כל מאפיינייו. חשוב לזכור, כי המטרה בהכנה כזו היא איננה למידה שטחית של תכונות או תשובות לשאלות, שכן מיותר לציין שהכנה כזו פשוט לא תעבוד. לעומת זאת, המטרה היא ללמוד כיצד לנצל את התכונות האישיות של המועמד, כמו כישרונותיו בתחומי ידע מסוימים, חוזקות אופי וכד’, וביטויים בצורה הנכונה בתקופת המיונים. 

הכירו את מתגייס

ההכנה של מתגייס כוללת הכשרה ייעודית, אחד על אחד, עם מומחה מטעמנו. מטרת ההכנה איננה ללמד תשובות בית ספר, אלא מחד להכיר לעומק את סוגי המבחנים שהמועמד יידרש לעמוד בהם ומאידך, לאמן את המועמד באופן שבו יוכל לנצל ולמקסם את כישרונותיו ולהביעם בביטחון וברוגע בעת המיונים. 

חיל המודיעין טלפון

רוצה לדעת פרטים נוספים?

התקשר עכשיו או השאר את פרטיך ואצור עמך קשר
צור קשר מתגייס

מאמרים נוספים:

התכונות שלך

התכונות לתפקיד

אם מישהו היה מבקש ממך לתאר את אישיותו של חבר קרוב , איזה דברים למשל היית אומר עליו? תשובות שאתה עשוי לענות תהינה למעשה מונחים תיאוריים, כמו "מוחצן", "טוב לב",
קרא עוד »

התקשר עכשיו וקבל פרטים נוספים ללא התחייבות:

מתגייס - בוא להכנה, תבין!

תרשו לי לעזור לכם 😊

כתוב את הכותרת כאן

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

דילוג לתוכן