הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

קורדינציה בקורס טיס

כולם חושבים שמבחני הסימולטור בירפ"אות במיונים לקורס הטיס בוחנים אם המועמד יודע לטוס. למעשה, אוויראות הנה רק חלק קטן מתוך שלל דברים שמחפשים אצל המועמד. למשל, קורדינציה בקורס טיס הנה יכולת חשובה מאוד אך גם אמינות, או יכולת התנהלות במצבי חוסר וודאות. איך זה קשור לסימולטור? כדאי להמשיך ולקרוא.

מידי פעם אני מתייחס לפוסטים ולשאלות של מועמדים שפונים אלי. נתקלתי במועמד ששאל את השאלה הבאה:

קורדינציה בסימולטור

הבנתי שיש מבחן קורדינציה כזה סימולטור ושאלות...
תוכל להסביר מה יהיה במבחן קורדינציה בקורס טיס ועל איזה נושאים השאלות
ולתת טיפים ?

ישנן הכנות שאינן ראויות שתגשו אליהן

כך עניתי:

ראשית, מבחני המיון לצוות אוויר בשלבים הראשונים שלהם בוחנים באמצעות סימולטור טיסה. אולם רק מעטים יודעים שלמעשה מדובר בכלים מאוד מתוחכמים שאוספים אודות המועמד שלל תכונות ויכולות מעבר ליכולת אוויראות (שללא ספק כדאי שתצטיינו בה). אולי זה גם המקום להגיד שהתרגול של מכונים שונים שקיימים באינטנרנט ומספקים הכנה גורפת למבחני נייר ועיפרון יכולים לסייע. אבל חשוב לי להגיד שהתרגול שלהם לעיתים קרובות לא ממצה, ואף לא איכותי ומבלבל. למעשה לא מפתחים אצל המועמד כישורים להתמצאות במרחב באמת. לא מלמדים כיצד לפעול בתנאי חוסר וודאות, במצב של חוסר התמצאות במרחב, כיצד לגבש תכונות של טייס כמו אמינות. בטחון עצמי. הובלה. קבלת החלטות. נחישות ועוד.


מועמדים רבים שבאו אלי גם לפני ירפא א'1 (ונרשמו למכון כזה או אחר) התלוננו שהיה פער גדול בין ההסברים שעברו במכונים אלו לבין מה שנתבקש מהם.


מה שבאמת אתם צריכים לדעת

השאיפה שלכם כמועמדים לצוות אוויר להיות אמינים. להיות עם היכולות האמיתיות ולא ללמוד שתשובה לשאלה מסוימת היא א' ותשובה אחרת היא ב'. אתם לא רוצים לעבור בכל מחיר את המבחן, אלא, אתם רוצים שתהיה בכם באמת היכולת האמיתית לזיהוי במרחב. יכולת לזהות באמת עצמים כמו למשל מטוס אויב שנמצא כנקודה בשמים ואין לכם שום נקודת התיחסות כי הוא ואתם בגובה 30 אלף רגל. אתם רוצים שתוכלו להביא לידי ביטוי באמת את התכונות של איש צוות אוויר. ואתם רוצים מאוד לגדל בתוכחם את היכולות הללו ותכונות רבות אחרות שמאפיינות איש צוות אוויר.


חשוב מאוד להדגיש את הנקודה הזו. מי שאין לו את המיומנויות החשובות הללו ימצא את עצמו מודח כעבור פרק זמן קצר לאחר הגיוס בגלל חוסר התאמה. מבחן דינור לדוגמא, אינו רק מבחן שצריך לעבור אלא, הוא כלי שבאמצעותו נבחנת היכולת שלך לשרוד באוויר. קושי בהתמצאות במרחב יוביל לאסון. ולכן, בעיניי, ההכנה שמכונים מעבירים את הלקוחות שלהם מטרתה לעשות V. לעבור. בעוד שבאמת מה שחשוב הוא לגדל באמת מיומנות. זוהי אגב, יכולת נרכשת רק לא בדרך שמכונים מסוימים מעבירים כיום.


אגב, אני ממש לא משמיץ את המכונים הללו. פעמים רבות המלצתי ללקוחותיי לפנות ולתרגל את תכני המתמטיקה והפיזיקה בגלל שממילא נדרש רק תרגול וחזרתיות אין סופית. לא משהו שאי אפשר לעשות לבד… אבל בשאר המבחנים… נו... כבר הבנתם.

אני מאמין, שמי שרוצה להתקבל לצוות אוויר חייב לחפש דרכים נוספות להשתפר. לגדל יכולות ומיומנויות כפי שירפ"א מבקשים. להם יש למעלה מ 70 שנים של ניסיון וידע על פרופיל אישיותי של טייסים. והם ממשיכים להשתכלל ולהתאמץ לנבא מי הטייס הפוטנציאל הבא ואולי זה אתה. לכן אל תהמר. עבור הכנה אמיתית ואישית ביחס לפרופיל האישיותי שלך ולא משהו גורף וגנרי.

בהצלחה.

כיצד להשתפר לקראת ירפ"א

רוצה לדעת פרטים נוספים?

התקשר עכשיו או השאר את פרטיך ואצור עמך קשר
צור קשר מתגייס

מאמרים נוספים:

התקשר עכשיו וקבל פרטים נוספים ללא התחייבות:

מתגייס - בוא להכנה, תבין!

תרשו לי לעזור לכם 😊

כתוב את הכותרת כאן

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

דילוג לתוכן