הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

מבחני מצב

מבחני מצב נפוצים במיונים ליחידות המובחרות בצה”ל. הם מוכרים גם בשם מבחני דינמיקה קבוצתית. מטרתם לבחון היבטים באישיותכם, בעת שאתם מתמודדים כקבוצה עם מצבים שונים. בשל העובדה שעליכם להראות יכולות התמודדות תוך התחשבות בקבוצה, מבחני המצב דורשים תשומת לב ודיוק באופן מילוי המשימות. הבנה נכונה של מטרתם והכנה ייעודית אליהם, יסייעו לכם לעבור אותם בהצלחה.

לחשוב כקבוצה

במבחני המיון ובימי גיבוש ליחידות נבחרות בוחנים את היכולת שלכם לתרום להצלחת הקבוצה כולה, על ידי משימות מצב מגוונות, לרבות במצבי לחץ. עליכם להפגין יכולות בינאישיות כדי להוביל את הקבוצה להשגת מטרות המצבים מולם אתם מתמודדים.

חשוב – אתם יכולים להיות טובים, אך עליכם להיות טובים יחד!

להפגין תכונות
 • התחשבות והקשבה לאחר – תפקידים רבים בצה”ל דורשים כושר מנהיגות. הפגינו תכונות מנהיגות, שמראות על התחשבות והקשבה לכל חברי הקבוצה.
 • קור רוח – תכונה חשובה עבור עבודת צוות, הנעשית פעמים רבות תחת תנאי לחץ וזמן. הישארו ממוקדים ורגועים, גם בעת התמודדות עם דעות מגוונות וחשיבה שונה.  
 • תגובה מהירה – הכרחית עבור משימות בזמן קצר וקצוב ועבור תפקוד ומציאת פתרון במצבים חדשים. היו מרוכזים וממוקדים במטרות המשימה.

זיכרו – אלו רק תכונות מסוימות הנדרשות לתפקידים להם אתם מתמודדים. כל תפקיד הוא שונה וכך גם התכונות הנדרשות המאפיינות אותו.

טיפים להצלחה במבחני המצב
 • התכוננו מראשאם הגעתם למבחני המיון כנראה שיש לכם, במידה זו או אחרת, את התכונות המתאימות להשגת הצלחה במבחני המיון ובימי הגיבוש של היחידות אליהן אתם ניגשים. בעזרת הכנה נכונה ומעמיקה, תקבלו את הכלים המתאימים על מנת שתוכלו להביא לידי ביטוי תכונות אלה.
 • לימדו מהו פרופיל האישיותי הרלוונטי לתפקיד – לכל תפקיד אתגרים ותכונות רצויות משלו. מבחני אישיות במיונים לטיס בוחנים פרמטרים אחרים מאלו של תוכנית שחקים. בהכנה נכונה תכירו כיצד ליישם דרכים שונות להצלחה בתפקידים שונים.
 • שימו לב להתנהגותכם בקבוצה – באמצעות המשימות הקבוצתיות יבחנו את הכישורים שלכם. מעבר לפתרון המצבים שאתם צריכים להפגין, מטרת מבחנים אלה היא לזהות אצלכם את ההתנהגויות והתכונות החיוניות להצלחה בתפקיד אליו אתם מתמודדים.

אצלנו במתגייס הכנה איכותית, ממוקדת מטרה    באמצעות הכנה ותרגול, הממוקדים ביעדים של מבחני המצב, נסייע לכם להביא לידי ביטוי את התכונות הרצויות לכל תפקיד בצורה הטובה ביותר. נעניק לכם כלים שימושיים, לא רק לטווח הקצר של הצלחה במבחן או ביום המיון, אלא לטווח הארוך, הן להצלחה בתפקיד אליו אתם נבחנים והן  לשלבים השונים בחייכם בעתיד. ההכנות של מתגייס יוצאות מן הכלל. הן אינטנסיביות, איכותיות ומשוכללות. אתם מוזמנים להתקשר כעת לקבל תשובות לשאלותיכם ללא התחייבות.

דינאמיקה קבוצתית

הכנה משוכללת ועשירה שתאפשר לך לנצח כל דינאמיקה
לראשונה !!! הכנה אישית בתוך קבוצה!
הכנה שתאפשר לך להיות במיטבך בתוך עולם של חוסר וודאות
 • הקניית מיומנויות חשיבה לעבודה קבוצתית
 • רכישת כלים להתמודדות במצבי קצה: לחץ, חוסר וודאות, התרגשות וכו'
 • עבודה בצוות, השתלבות בקבוצה, יכולת ניתוח מצבים והסקת מסקנות
 • שפת הגוף בדינאמיקה קבוצתית גם במהלך יום מיונים ארוך
 • התנהלות מיטבית בתוך משימות מגוונות: מטלות פיזיות ו/או מטלות קוגנטיביות
 • הבנה מה באמת נדרש ממך ואיך להביא זאת לידי ביטוי
 • הכנה פרטנית, אישית מותאמת לאישיות שלך ולידע שלך על העולם גם בתוך קבוצה
דינאמיקה בגיבוש
מבחני מצב

רוצה לדעת פרטים נוספים?

התקשר עכשיו או השאר את פרטיך ואצור עמך קשר
צור קשר מתגייס

מאמרים נוספים:

מבחן השלמת משפטים

השלמת משפטים באופן ספונטני מלמדת דבר מה על אישיות המועמד. למועמד מוצגים עשרות משפטים אותם הוא נדרש להשלים, כשלא ניתנת כל הוראה מיוחדת לפני השלמתם. זאת אומרת שבאפשרותך להשלים את המשפט לפי רצונך, הרגשותייך ותחושותייך. הכמות הגדולה של המשפטים וכן העובדה שלא ניתנת הוראה מדוייקת להשלמת המשפטים, לרוב יוצרים לחץ ובלבול. המטרה היא לזהות נקודות חולשה של המועמד שנחשפות במצבי לחץ.
קרא עוד »

עוקץ – יחידת הכלבנים של צה”ל

יחידת הכלבנים של צה"ל, תפקידה להפעיל כלבים למשימות ייעודיות. היות והיחידה לוקחת חלק משמעותי בלחימה בטרור ובמחבלים, היחידה הנה מטכ"לית, היא לוקחת חלק בפעילויות מיוחדות לרוב ובמבצעים מסווגים רבים. היחידה
קרא עוד »

התקשר עכשיו וקבל פרטים נוספים ללא התחייבות:

מתגייס - בוא להכנה, תבין!

השאר שם וטלפון ואצור עמך קשר

מתגייס - בוא להכנה, תבין!

תרשו לי לעזור לכם 😊

כתוב את הכותרת כאן

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

דילוג לתוכן